AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Muzyczne propozycje na weekend w Tarnowie

Scena eXperymentalna, koncert kameralny i folkowe widowisko muzyczne Krakowskiej Opery Kameralnej to propozycje na ostatni weekend lipca.

Elżbieta Baklarz wystąpi w Amfiteatrze 29 lipca (foto: Andrzej Czechowski, foto424.com; materiały prasowe)

Odnowiony tarnowski Amfiteatr tętni życiem. Nie inaczej będzie w najbliższy weekend, kiedy na scenie odbędą się trzy muzyczne wydarzenia.

W sobotę (28 lipca) w ramach cyklu Scena eXperymentalna wystąpi Senny – młody tarnowski artysta związany z muzyką alternatywną i indie. Podczas koncertu wykona on swoje niedokończone i niepublikowane do tej pory projekty. Będzie to podróż po gatunkach, którym na pierwszy rzut oka do siebie daleko, ale Senny sprowadza je wszystkie do wspólnego mianownika, którym jest relaksacyjny charakter kompozycji. Początek o godzinie 20.

W niedzielę (29 lipca) o godzinie 13. z amfiteatralnej muszli popłynie dźwięk harfy, na której zagra Elżbieta Baklarz. Artystka w czerwcu 2001 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie i otrzymała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją gry na harfie. Występuje i gościnnie współpracuje z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i Amadeus, orkiestrami symfonicznymi, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Operą Śląską, a także Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową oraz Teatrem Wielkim.

Także w niedzielę, ale wieczorem, publiczność będzie świadkiem folkowego widowiska muzycznego „Krakowiany, Krakowiany!” przygotowanego przez Krakowską Operę Kameralną. Na scenariusz przedstawienia składają się m.in. pieśni Krakowiaków Zachodnich i Wschodnich z oraz utwory z muzyką Karola Kurpińskiego i Jana Stefaniego z librettem Wojciecha Bogusławskiego i Jana Nepomucena Kamińskiego przedstawione w jazzujących aranżacjach muzycznych. Początek o godzinie 19.

Wstęp na wydarzenia będzie darmowy. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: