AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Weź udział w Tarnowskim Przeglądzie Muzycznym i wygraj występ na juwenaliach

Konkurs przeznaczony dla młodych zespołów odbywa się czwarty raz.

IV Tarnowski Przegląd Muzyczny (foto: materiały prasowe)

Po roku przerwy do tarnowskiego kalendarza kulturalnego wracają juwenalia oraz towarzyszący im Tarnowski Przegląd Muzyczny. Finałowe przesłuchania, do których zakwalifikuje się pięć zespołów, odbędą się 6 kwietnia na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, jednak rejestracja uczestników rozpoczęła się już dzisiaj (tj. 12 marca) i potrwa dwa tygodnie (do 26 marca).

Przegląd adresowany jest do zespołów grających wszystkie gatunki muzyczne. Uczestnikami konkursu mogą być zespoły wokalno-instrumentalne, w których skład wchodzi przynajmniej jeden uczeń ze szkoły ponadgimnazjalnej, student lub absolwent PWSZ w Tarnowie. Karty zgłoszeniowe (wzory do pobrania ze strony facebook.com/przegladmuzyczny) wraz z demem i zdjęciem grupy należy przesłać na adres russpwsztar@gmail.com.

– Serdecznie zapraszam lokalne zespoły do udziału w przeglądzie. Będzie to doskonała okazja do zdobycia cennych doświadczeń nie tylko muzycznych, ale także i scenicznych. Wierzę, że będzie to szansa dla młodych twórców, być może jeszcze tych nieodkrytych, na zaprezentowanie swoich talentów przed szerszą publicznością – mówi Ewa Judasz z Rady Uczelnianej Samorządu Studentów, koordynator wydarzenia.

Zespoły oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wejdą tarnowscy muzycy, pracownicy instytucji kultury oraz osoby związane na co dzień z muzyką. Zwycięzca przeglądu wystąpi na scenie głównej Juwenaliów Tarnowskich 2018. Ponadto, wszystkie zespoły, które będą brały udział w przeglądzie, mają zagwarantowany występ podczas wydarzeń towarzyszących tegorocznym Juwenaliom. Dodatkowo dla grup przewidziano nagrody rzeczowe, m.in. vouchery na zakupy do sklepu muzycznego Sonic w Tarnowie, wejściówki do kina i teatru oraz zniżki do lokalnego studia nagrań.

*** REKLAMA ***

Laureatami poprzednich edycji przeglądu zostały grupy Wasabi, Hideaway i Foxhill.

IV Tarnowski Przegląd Muzyczny został objęty patronatem honorowym przez JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie – dr hab. inż. Jadwigę Laskę, prof. PWSZ, a także Starostę Powiatu Tarnowskiego Romana Łucarza. Blog AxunArts jest patronem medialnym wydarzenia. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2018-03-12 by in News and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: