AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: Kuba Płużek Quartet „Froots”

Druga płyta kwartetu Kuby Płużka już w sprzedaży.

Kuba Płużek (foto: Beata Motuk)

Końcem października nakładem wydawnictwa For Tune ukazał się drugi album grupy Kuby Płużka. Materiał zatytułowany „Froots” to kontynuacja drogi, jaką ten jeden z najlepszych i najaktywniejszych pianistów jazzowych w kraju obrał na debiutanckim „First Album” nominowanym do Fryderyka i okrzykniętym przez wielu krytyków debiutem 2014 roku. Na nowej płycie Płużkowi towarzyszy niezmienny skład kwartetu: Dawid Fortuna – perkusja, Max Mucha – kontrabas, Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy i sopranowy.

Urodzony w 1988 roku w Krakowie Płużek to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród zdobytych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami (m.in. wyróżnienie w Montreux Jazz Piano Competition 2009, I miejsce w Jazz nad Odrą 2010, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie) oraz współpracę z takimi osobistościami sceny jazzowe, jak chociażby Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Nigel Kennedy i Janusz Muniak. Ballada dedykowana temu ostatniemu znalazła się na prezentowanej właśnie płycie „Froots”.

O Płużku zwykło mówić się: niepokorna postać muzycznego światka, śmiały wirtuoz łamiący i rozrywający frazy. Nowy materiał nagrany z imiennym kwartetem potwierdza tę opinię. Przekonajcie się zresztą sami. Płyta „Froots” dostępna jest w serwisach streamingowych, m.in. na Bandcampie. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: