AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: kaeesy kaeesy „Wojna”

Solowy album będzińskiego rapera i producenta już dostępny.

kaeesy kaeesy (foto: materiały prasowe)

Kaeesy kaeesy to producent i raper pochodzący z Będzina. W jego twórczości słychać zarówno fascynacje produkcjami spod znaku Brainfeedera, jak i estetyką brytyjskiego grime’u. Charakterystyczny sposób, w jaki zestawia dynamiczne i nieregularne patenty rytmiczne z minimalistycznymi, nastrojowymi sekwencjami basu sprawia, że jego muzyka brzmi świeżo oraz niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny.

Członek ekipy ElQuatro prezentuje właśnie solowym rapowym materiałem. Album „Wojna” na przestrzeni ostatniego miesiąca zapowiadany był dwoma utworami – „Który to czas?” i numerem tytułowym. Teraz w sieci udostępnione zostały wszystkie nagrania.

Jaki jest autorski materiał Kaeesa? – To, co czytasz i czego słuchasz to fragment mojego życia, głuchy krzyk. Historia na tyle uniwersalna, że każdy znajdzie w niej cząstkę siebie. Może jednak jest to spersonalizowana wizja konkretnej osoby? – zastanawia się autor płyty, sugerując, aby słowa i spostrzeżenia zawarte na „Wojnie” potraktować jako rozmowę ze swoim kumplem, który ma chęć na szczerą rozmowę z nami. – Nie musisz go rozumieć, ważne, że go wysłuchasz – kończy kaessy kaeesy, prosząc niejako o wciśnięcie przycisku play.

Z płytą „Wojna” zapoznać można się na lamach serwisu Youtube, gdzie płyta udostępniona została legalnie i za darmo (player poniżej). Blog AxunArts jest jednym z patronów medialnych materiału. (MAK/materiały prasowe)

*** REKLAMA ***

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2017-06-14 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: