AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: Bass Jan Other „Washed By Waves”

Muzyczny debiut twórcy sztuk wizualnych Jana Estrady-Osmyckiego.

Okładka „Washed By Waves” (foto: materiały prasowe)

Bass Jan Other to muzyczne alter ego Jana Estrady-Osmyckiego – urodzonego w 1987 roku (dobry rocznik!) polskiego grafika i ilustratora o meksykańskich korzeniach, autora m.in. okładki płyty „Dial B For Fun Time” projektu muzycznego Matat Professionals. Teraz artysta-grafik sam próbuje swoich sił w muzyce.

Brzmienie utworów zawartych na „Washed By Waves” można określić jako basowo-beatowe krajobrazy dźwiękowe z mocnym udziałem syntezatorów i dubowej duszy. Wszystkie utwory charakteryzują się przestrzennością, wielowarstwowością oraz pełnią analogowych interferencji dozowanych z umyślnie niedoskonałą, hip-hopową fantazją.

Jan ma już za sobą serię występów przed lokalną publicznością w formie live actów. To właśnie pozytywne przyjęcie na koncertach skłoniło artystę do postawienia kolejnego kroku, jakim jest zaprezentowanie muzyki szerszemu gronu odbiorców. Z pomocą przyszedł label MOST Records, nakładem którego ukazała się właśnie fizyczna wersja materiału „Washed By Waves”.

Muzyka sygnowana pseudonimem Bass Jan Other trafiła na kasetę, którą zamówić można na stronie wydawnictwa. Materiał dostępny będzie również na wybranych platformach streamingowych, takich jak m.in. Spotify, Tidal czy iTunes. Natomiast już dzisiaj całość sprawdzić można w serwisie Youtube (player poniżej). (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2017-05-26 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: