AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: Manfredi & Johnson „Bright & Brave”

Singiel zapowiada pierwszy album wrocławskiego duetu.

Manfredi & Johnson podczas festiwalu Był Sobie Blues; sierpień 2015 r.

Na 21 kwietnia zaplanowano premierę debiutanckiej płyty „Bright & Brave” wrocławskiego duetu Manfredi & Johnson. Projekt tworzą panowie Piotr „Johnson” Kozub (wokal, gitara, teksty, kompozycje) i Mieszko „Manfredi” Służewski (harmonijka, aranżacja muzyczna). Ich krzyżujące się osobowości kreują brzmienie będące wypadkową inspiracjami tradycyjnym brudnym bluesem oraz nowatorskim spojrzeniem na dźwięki. Nazwą zespołu nawiązują do wątku z zabawnej bajki o pingwinach z Madagaskaru, jednak na scenie zmieniają się w muzyków bardzo poważnie podchodzących do wykonywanych zadań. Przekonać o tym mogli się m.in. uczestnicy festiwalu Był Sobie Blues, na którym duet wystąpił dwa lata temu.

Manfredi & Johnson, podobnie jak wielu młodych wykonawców, postanowili skorzystać z możliwości uzbierania funduszy na nagranie i wydanie płyty za pośrednictwem tzw. akcji crowdfundingowej. Zbiórka zakończyła się sukcesem. Dwudziestego pierwszego kwietnia swoją premierę mieć będzie efekt tych starań – album „Bright & Brave”. Materiał zwiastuje singiel pod tym samym tytułem, którego posłuchać można poniżej. (MAK)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2017-04-13 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: