AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #362: „The Time Is Now”

Czy grupa Moloko może mieć powód, aby nie przepadać za piosenką „Rock DJ”? Tak, może – i to nawet dwa.

Kadr z teledysku do utworu „The Time Is Now” (foto: Youtube.com)

Duet Moloko wszyscy znacie i lubicie. Jeśli nie znacie, to poznajcie, a wówczas zapewne polubicie. Innej możliwości nie ma. Róisín Murphy i Marka Brydona zwyczajnie trudno darzyć innym uczuciem. Pomijam oczywiście wszelkie kwestie szeroko pojętej fizyczności, ponieważ nie o to mi chodzi. Zwyczajnie mam na myśli tylko (aż!) muzykę, którą brytyjski projekt zawsze robił na wysokim poziomie. Używam czasu przeszłego, gdyż Moloko na rynku muzycznym funkcjonowało dziewięć lat, rozwiązując działalność w 2003 roku. Przez prawie dekadę duet zdążył wydać cztery albumy studyjne, których zawartość broni się nawet dzisiaj (i pisząc te słowa, biorę również pod uwagę drugą płytę, „I Am Not A Doctor”, która pomimo słabszej prasy i gorszej sprzedaży, jest tytułem wartym uwagi słuchaczy).

Siedemnaście lat temu, 10 kwietnia 2000 roku, do sprzedaży trafiła trzecia płyta Moloko – „Things To Make And Do”. Album jest bezapelacyjnie największym sukcesem w dorobku zespołu – zarówno komercyjnym, jak i artystycznym. Krążek dotarł do trzeciego miejsca brytyjskiej listy, a utwór go promujący – „The Time Is Now” – uplasował się o oczko wyżej w wyspiarskim zestawieniu najlepszych singli. Numer, który do radia trafił niecały miesiąc przed premierą krążka, stał się wielkim przebojem 2000 roku.

Pomimo dobrego przyjęcia przez słuchaczy i krytyków, utwór „The Time Is Now” nie otrzymał tego, na co zasłużył – nagród i wyróżnień branżowych. Duet Moloko został wprawdzie za wspomnianą piosenkę nominowany do nagród BRIT Awards – w kategoriach Najlepszy Brytyjski Singiel i Najlepsze Brytyjski Teledysk – ale w obu przypadkach musiał przełknąć gorycz porażki. Z tytułu dla najlepszej piosenki i klipu podczas gali w 2001 roku cieszył się Robbie Williams, który oba laury zgarnął za kawałek „Rock DJ”. Czy słusznie? Historii nie zmienimy, mam jednak wrażenie, że to „The Time In Now” przetrwało próbę czasu i dzisiaj w większym stopniu cieszy ucho niż utwór byłego członka Take That. A jakie jest wasze zdanie? (MAK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2017-04-10 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: