AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Trylobity Group, czyli akustyczna moc saksofonów i perkusji

Płyta „Burning Stones” trafiła właśnie do sprzedaży.

Okładka płyty „Burning Stones” (foto: materiały prasowe)

Dwóch saksofonistów – Sławomir Dudar, Janusz Brych – oraz perkusista Mateusz Maniak połączyło siły i zawiązało zespół Trylobity Group. Jak sami mówią, koncepcja tria została oparta na całkowitej wolności wypowiedzi obu świetnie rozumiejących i inspirujących się wzajemnie saksofonistów. Ich muzyczne dialogi i monologi chwilami przypominają przyjacielskie pogawędki, które znienacka mogą przerodzić się w żywiołowe kłótnie.

Do pary dęciaków dołączona zostaje energia perkusji operującą szeroką gamą dźwięków. Podążanie za głosem wyobraźni ułatwia wysoka sprawność techniczna całej trójki muzyków, potwierdzona wieloma nagrodami i uznaniem licznych festiwalowych gremiów (m.in. 1. miejsce Janusza Brycha na festiwalu Jazz Juniors z zespołem Jazz Septet, nominacja Sławomira Dudara do Nagrody „Gazety Wyborczej” Warto, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas Bielskiej Zadymki Jazzowe dla Mateusza Maniaka).

Różnorodność barw, stylów muzycznych, niesamowita energia, świeżość brzmienia i snucie motywiczne to cechy charakteryzujące projekt Trylobity Group. Pierwsza płyta tria zatytułowana „Burning Stones” trafiła właśnie do sprzedaży. Na krążku znajdziemy siedem kompozycji (pięć Brycha, dwie Dudara) utrzymanych w tonie jazzowego eksperymentu.

Krążek ukazał się nakładem wydawnictwa Luna Music. AxunArts jest jednym z patronów medialnych płyty. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2017-04-05 by in News and tagged , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: