AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Koncert: Arszyn zagra De Marię w BWA Tarnów (1.02.2017 r., Tarnów)

Krzysztof „Arszyn” Topolski 1 lutego wystąpi w Tarnowie.

Krzysztof „Arszyn” Topolski (foto: materiały prasowe)

Tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało bardzo interesującą propozycję dla fanów alternatywnej sceny muzycznej. Już 1 lutego w budynku mieszczącym się w Parku Strzeleckim wystąpi Krzysztof „Arszyn” Topolski – perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów i kurator. Artysta pojawi się w Tarnowie z projektem nawiązującym do twórczości Waltera De Marii.

Walter De Maria to pionier XXI-wiecznej sztuki konceptualnej, sztuki otoczenia i land artu, muzyk, a także artysta tworzący szeroko pojętą sztukę wizualną. Na scenie muzycznej De Maria kojarzony jest przede wszystkim z perkusją i grupami The Primitives, Velvet Underground i projektem The Druds. Jako przedstawiciel tak zwanej nowojorskiej sceny muzycznej i artystycznej, De Maria pozostawił po sobie tylko dwa solowe utwory perkusyjne – „Cricket Music” i „Ocean Music” (oba pochodzą z lat 60.). Numery te tak zafascynowały Krzysztofa Topolskiego, że w rezultacie postanowił je nagrać. Efektem materiał „Arszyn Plays De Maria” z początku ubiegłego roku.

Na kompozycje Arszyna, podobnie jak oryginalne wersje amerykańskiego artysty, składają się nagrania terenowe tytułowych cykad i oceanu, wzbogacone o warstwę perkusyjną wykonaną przez samego muzyka. O tym, jak brzmi to w wersji studyjnej, przekonać możemy się już teraz, sięgając po utwory zamieszczone w internecie (player poniżej). Koncertowa wersja muzyki De Marii w wykonaniu polskiego perkusisty zaprezentowana zostanie już 1 lutego w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Początek o godzinie 18., wstęp wolny, a obecność obowiązkowa. (MAK/materiały prasowe)

Arszyn gra De Marię
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie (ul. Słowackiego 1, Tarnów)
1 lutego 2017 r.
Start: godzina 18:00
Wstęp wolny

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2017-01-18 by in Koncert and tagged , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: