AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Wideo: Mikromusic „Nie umrę”

Dyskografia zespołu Mikromusic wzbogaciła się o album koncertowy, który zwiastuje utwór „Nie umrę”.

Mikromusic na scenie

Dwupłytowy album „Mikromusic w kwietniu” to zapis trasy koncertowej, którą grupa Mikromusic odbyła w kwietniu tego roku. Zespół, razem ze Skubasem, odwiedził wówczas dwanaście polskich miast, rejestrując koncerty, reakcje publiczności oraz unikalną energię panującą podczas grania na żywo. Materiał promowany jest przez teledysk do singla „Nie umrę”, który obejrzeć można poniżej. Ujęcia wideo archiwizują i pokazujący życie koncertowe na scenie i poza nią – w trakcie prób oraz podróży na i z występów.

– Album jest kapsułą, która zawiera energię panującą podczas trasy koncertowej zespołu. W tle muzyki słychać głosy publiczności, ich śpiew, oklaski, krzyki, czyli wszystko to, co muzyków napędza do pracy i daje radość z jej wykonywania – mówi o „Mikromsuic w kwietniu” wokalistka i liderka zespołu, Natalia Grosiak.

W nagranie i przygotowanie płyty zaangażowany był cały zespół. Piotr Pluta nagrał wszystkie koncerty na laptopie pożyczonym od Adama Lepki (trębacza Mikromusic). Potem Dawid Korbaczyński (gitarzysta i współzałożyciel zespołu) i Łukasz Sobolak (perkusista) przez kilka dni wybierali najlepsze wersje piosenek. W końcu nadszedł czas na miks, nad którym mnóstwo czasu spędził Robert Szydło (bas), a pomagał mu Dawid.

Warto zaznaczyć, że „Mikromusic w kwietniu” to trzeci album koncertowy w dorobku wrocławskiego zespołu. Wcześniejsze płyty live była zapisem audio i wideo konkretnych koncertów – z klubu Eter (2012 roku, sprawdź recenzję) oraz Capitol (2014). Koncertowa płyta, która swoją premierę ma dzisiaj, tj. 29 listopada, dystrybuowana będzie wyłącznie poprzez sklepy internetowe zespołu oraz managementu yMusic. Album nabyć będzie można także podczas koncertów grupy. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-11-29 by in News, Wideo and tagged , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: