AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Ciechowski według Fonetyki

Utwory Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu Fonetyki.

Okładka płyty „Ciechowski” (foto: materiały prasowe)

Fonetyka to formacja, która tworzy muzykę poza wszelkimi klasyfikacjami, stąd trudno przypasować ją do konkretnego gatunku muzycznego. Jeśli jednak byłyby konieczne jakieś ramy, z definicji zespołowi najbliżej do polskiej alternatywy. W muzyce Fonetyki nie ma rockowego hałasu, nie ma tu kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów – to muzyka do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest przekaz, teksty muszą być wybitne. Warstwę słowną wypełniają od początku zespołu sięgającego 2010 roku teksty takich artystów jak Rafał Wojaczek i Andrzej Bursa. Album z liryką tego drugiego trafił do zestawienia najlepszych płyt z poezją (za)śpiewaną, które było częścią podsumowania 2013 roku na blogu AxunArts. Teraz grupa sięga po słowa Grzegorza Ciechowskiego.

Album „Ciechowski”, który do sprzedaży trafił 28 października, to materiał złożony z dziewięciu utworów, w których artyści poruszają głównie tematy metafizyczne i komentują współczesną polską rzeczywistość. Nagrania powstały za zgodą rodziny Obywatela G.C.

– Generalnie będzie to płyta zupełnie inna od poprzednich, na pewno lżejsza i czasem nieco akustyczna – mówił przed premierą krążka Przemysław Wałczuk, lider zespołu. – Myślę, że to również wyjątkowy album dla nieżyjącego od piętnastu lat autora tych wierszy, którego, jeśli pamiętamy, to jako rockmana. Byłoby miło gdyby dzięki Fonetyce ludzie dowiedzieli się o tym, że Ciechowski był również poetą – dodaje muzyk.

Płytę, która dostępna jest w sprzedaży w formie fizycznej oraz na najpopularniejszych serwisach streamingowych, promował m.in. utwór „Jesteśmy biedni”, do posłuchania którego zachęcałem tutaj. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2016-11-09 by in News and tagged , , , , .

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: