AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Ciechowski według Fonetyki

Utwory Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu Fonetyki.

Okładka płyty „Ciechowski” (foto: materiały prasowe)

Fonetyka to formacja, która tworzy muzykę poza wszelkimi klasyfikacjami, stąd trudno przypasować ją do konkretnego gatunku muzycznego. Jeśli jednak byłyby konieczne jakieś ramy, z definicji zespołowi najbliżej do polskiej alternatywy. W muzyce Fonetyki nie ma rockowego hałasu, nie ma tu kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów – to muzyka do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest przekaz, teksty muszą być wybitne. Warstwę słowną wypełniają od początku zespołu sięgającego 2010 roku teksty takich artystów jak Rafał Wojaczek i Andrzej Bursa. Album z liryką tego drugiego trafił do zestawienia najlepszych płyt z poezją (za)śpiewaną, które było częścią podsumowania 2013 roku na blogu AxunArts. Teraz grupa sięga po słowa Grzegorza Ciechowskiego.

Album „Ciechowski”, który do sprzedaży trafił 28 października, to materiał złożony z dziewięciu utworów, w których artyści poruszają głównie tematy metafizyczne i komentują współczesną polską rzeczywistość. Nagrania powstały za zgodą rodziny Obywatela G.C.

– Generalnie będzie to płyta zupełnie inna od poprzednich, na pewno lżejsza i czasem nieco akustyczna – mówił przed premierą krążka Przemysław Wałczuk, lider zespołu. – Myślę, że to również wyjątkowy album dla nieżyjącego od piętnastu lat autora tych wierszy, którego, jeśli pamiętamy, to jako rockmana. Byłoby miło gdyby dzięki Fonetyce ludzie dowiedzieli się o tym, że Ciechowski był również poetą – dodaje muzyk.

Płytę, która dostępna jest w sprzedaży w formie fizycznej oraz na najpopularniejszych serwisach streamingowych, promował m.in. utwór „Jesteśmy biedni”, do posłuchania którego zachęcałem tutaj. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-11-09 by in News and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: