AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Pełny program 9th Grupa Azoty Jazz Contest

Inauguracja imprezy odbędzie się w najbliższy piątek w tarnowskim Teatrze imienia Ludwika Solskiego.

Terence Blanchard (foto: Henry Adebonojo, terenceblanchard.com)

Już we wrześniu informowałem, że dziewiąta edycja Grupa Azoty Jazz Contest podzielona zostanie na cztery koncertowe odsłony, których główną gwiazdą będzie trębacz Terence Blanchard. Do rozpoczęcia festiwalu pozostały trzy dni. Warto zatem przypomnieć gdzie i kiedy dokładnie pojawią się zespoły i soliści, których występy przewidziano w programie imprezy.

Festiwal, chociaż tarnowski, wzorem lat ubiegłych swoim zasięgiem obejmie również sąsiadujące z Tarnowem miejscowości. W mieście obędą się inauguracja oraz zakończenie imprezy. Dwa pozostałe koncertowe dni będą okazją, aby odwiedzić pobliskie Lusławice i Wierzchosławice. Obie wsi już wcześniej gościły muzyków w ramach Jazz Contestu, a wszystko dlatego, że mogą pochwalić się obiektami, na które z zazdrością patrzą nie tylko mieszkańcy Tarnowa, ale także stolicy województwa małopolskiego. Co więcej, za wstęp na wydarzenia w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach i Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach nie będzie trzeba płacić. Na odbywające się tam koncerty obowiązują darmowe wejściówki, które zdobyć można u organizatorów.

Poniżej dokładny plan koncertów w ramach 9th Grupa Azoty Jazz Contest.

4 listopada – Eskaubei & Tomek Nowak Quartet + Mr Krime, Krystyna Stańko (Teatr im. L. Solskiego, godz. 19., bilety 20/30 złotych)
5 listopada – AfroFree, NDR Bigband feat. Adam Bałdych (Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, godz. 19., darmowe wejściówki)
6 listopada – Big Contest Band & guitar guests, Piotr Baron Quintet (Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, godz. 19., wstęp wolny)
12 listopada – SoundMeck, Terence Blanchard with E-Collective (Centrum Sztuki Mościce, godz. 19., bilety 60/100 złotych)

Bilety na inaugurację oraz koncert kończący festiwal nabywać można na oficjalnej stronie festiwalu. (MAK)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: