AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Koncert: Michał Milczarek Trio w 12on14 Jazz Club (5.11.2016 r., Warszawa)

Koncertowa premiera „Ambient Works” w Warszawie.

Michał Milczarek Trio (foto: materiały prasowe)

Po koncertach w Wietnamie, Szkocji i Niemczech, zespół Michał Milczarek Trio wystąpi w Polsce z materiałem „Ambient Works”. Po wrześniowym koncercie, który nie doszedł do skutku, będzie to tak naprawdę pierwsza okazja do tego, aby nowe kompozycje usłyszeć na żywo. Wybór miejsca był prosty – aktualnie najlepszy jazzowy klub nad Wisłą, warszawski 12on14 Jazz Club. Grupa zagra tam 5 listopada.

„Ambient Works” to studyjny eksperyment przenoszący muzyków MM3 do świata nowoczesnego jazzu, skrzyżowanego z elektroniką i minimalizmem. Druga płyta zespołu to zapis w pełni improwizowanej sesji nagraniowej. Składa się na nią jedenaście muzycznych szkiców „skomponowanych” dokładnie w momencie ich wykonania. Ambientowe przestrzenie zagrane jedynie na trzech żywych instrumentach czynią z „Ambient Works” płytę nowatorską koncepcyjnie i brzmieniowo. Ogromną rolę w przygotowaniu płyty odegrał Envee, który wraz z liderem zespołu wyprodukował i zmiksował materiał.

Koncert w Warszawie będzie okazją nie tylko do usłyszenia nowych rzeczy. – Poza kilkoma kompozycjami z poprzedniego albumu, gramy w pełni improwizowane utwory. Staramy się przekazać publiczności ten konkretny rodzaj energii i chemii, jakiej doświadczyliśmy w studio – zapowiada lider zespołu, Michał Milczarek, dodając, że występy promujące „Ambient Works” są tak naprawdę jedyne w swoim rodzaju. – Kompozycje powstają na scenie, a my próbujemy balansować pomiędzy ambientem a jazzem. Publiczność ma okazję posłuchać nas w tym wydaniu tylko ten jedyny raz. Nigdy nie zagramy takich samych, a nawet podobnych koncertów. Każdy z nich jest zupełnie inny – kończy gitarzysta.

Próbką materiały, jaki zaprezentowany zostanie w listopadzie w 14on12 Jazz Clubie, jest singiel „Burnt Toast”, do którego powstał także wideoklip. (MAK/materiały prasowe)

Michał Milczarek Trio
5 listopada 2016.
12on14 Jazz Club (ul. Noakowskiego 16, Warszawa)
Start: godzina 20:30
Bilety: 40 złotych (przedsprzedaż), 44 złote (w dniu koncertu)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2016-10-25 by in Koncert and tagged , , , , , , .

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: