AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Rusza cykl „Więcej: Patrz, Słuchaj, Tańcz, Smakuj”

Cykl „Więcej” zagości w sześciu polskich miastach. W każdym z nich cztery razy w miesiącu odbędą się spotkania tematyczne poświęcone innemu motywowi przewodniemu.

Paulina Przybysz – gwiazda dwóch imprez cyklu „Więcej” (foto: materiały prasowe)

„Więcej” to cykl wydarzeń skoncentrowanych wokół autorskiego kina niezależnego, nowoczesnej muzyki granej z winyli, degustacji unikalnych przekąsek oraz tańca. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi. Projekt będzie realizowany w Toruniu, Poznaniu, Słupsku, Szczecinie, Krakowie i Wrocławiu.

– „Więcej” to formuła, dzięki której chcemy promować aktywne spędzanie wolnego czasu, w kreatywnej i luźnej atmosferze, wśród otwartych i ciekawych nowych doświadczeń ludzi. Każdego miesiąca, w sześciu miastach odbędą się spotkania pod hasłami: „Patrz Więcej”, „Słuchaj Więcej”, „Tańcz Więcej” i „Smakuj Więcej”. Pracujemy nad tym, aby każde spotkanie w cyklu było inne od poprzednich – mówi Jarosław Maślanka, pomysłodawca wydarzeń.

„Patrz Więcej” to ogólnopolski cykl pokazów filmowych, prezentujący autorskie kino niezależnych twórców wyróżnionych na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Za dobór prezentowanych dokumentów odpowiada Muzeum Kinematografii w Łodzi. Październikowy cykl zostanie poświęcony Konradowi Szołajskiemu – wielokrotnie nagradzanemu twórcy filmów dokumentalnych i fabularnych. Widzowie będą mogli obejrzeć najnowszy film reżysera pt. „Walka z szatanem” oraz produkcję „Uwodziciele”.

„Słuchaj więcej” to w zamierzeniach pomysłodawców klimatyczny wieczór, w trakcie którego współczesnej muzyce puszczanej z płyt winylowych zostanie poświęcona wyjątkowa uwaga. Istotą imprezy będzie słuchanie muzyki jako sztuki – części współczesnej kultury, gdzie album jest odczytywany jako dokumentacja pewnego etapu w życiu artysty. Playlista obejmuje szerokie spectrum wykonawców – od Florence & The Machine po Arctic Monkeys, Bloc Party czy Toma Odella. Nie zabraknie również polskiej muzyki m.in. The Dumplings czy kultowego Maanamu.

„Tańcz więcej”, czyli impreza, w trakcie której dj’ami będą znani muzycy. Jako pierwsza artystka wystąpi Paulina Przybysz, znana z takich składów jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo, Minimal. Podczas setów didżejskich Paulina zaprezentuje selekcje najmocniej inspirujących ją nowości, jak i tych subiektywnie uznanych za klasyki i sztosy.

„Smakuj więcej” wiąże się ze spędzeniem leniwego wieczoru przy muzyce okraszonego tematycznymi przekąskami z różnych stron świata. Podczas pierwszego cyklu będzie można spróbować serów prosto z Hiszpanii.

Pierwszy cykl rusza 5 października i potrwa cztery dni. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Poniżej rozpiska wydarzeń w ramach „Więcej” w poszczególnych miastach.

Wrocław
9 października – Niebo Cafe, Tańcz Więcej – Paulina Przybysz
16 października – Patrz Więcej
23 października – Smakuj Więcej
30 października – Słuchaj więcej

Kraków
8 października – Piękny Pies, Tańcz Więcej – Paulina Przybysz
12 października – Patrz Więcej
19 października – Smakuj Więcej
27 października – Słuchaj Więcej

Słupsk
6 października – Keller Pub, Słuchaj Więcej
13 października – Patrz Więcej
21 października – Tańcz Więcej
27 października – Smakuj Więcej

Szczecin
7 października – Mojo Club, Patrz Więcej
14 października – Słuchaj Więcej
21 października – Smakuj Więcej
28 października – Tańcz Więcej

Poznań
6 października – 9 Stóp, Patrz Więcej
13 października – Słuchaj Więcej
20 października – Smakuj Więcej
27 października – Tańcz Więcej

Toruń
5 października – NRD Klub, Patrz Więcej
12 października – Smakuj Więcej
19 października – Słuchaj Więcej
26 października – Tańcz Więcej

Szczegółowe informacje dotyczące wspomnianych wydarzeń (m.in. godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. (MAK/materiały prasowe)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-10-06 by in Koncert and tagged , , , , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: