AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: DJ Noz „Przeciwciało 4”

Gdański didżej opublikował czwartą część „Przeciwciała”.

Okładka „Przeciwciała 4” (foto: mixcloud.com/djnozpl)

DJ Noz to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich didżejów, rezydent kilku klubów, autor znanych serii mixtape’ów, jak chociażby „Mixtyfikacja” i „Oldies”, o których nie raz wspominałem na łamach blogu. Od kilku lat gdańszczanin, jako Agent Enozet, systematycznie serwuje nowy cykl mixów zebranych pod wspólnym tytułem „Przeciwciało”. Pierwszy wolumin ukazała się w 2012 roku (sprawdź recenzję).

Poprzednie odsłony „Przeciwciała” utrzymane były w stylistyce nu-disco, down tempo, nu-funk, house i szeroko pojętej tanecznej elektroniki. Tegoroczna edycja mixu różni się jednak od wcześniejszych. Wszystko za sprawą klimatu, który tym razem uległ zmianie. Dominującą rolę pełni chillout. – Jak obrazuje okładka zaprojektowana przez mojego wieloletniego druha, super człowieka i wybitnego artystę Kubę Górnowicza, jest to raczej kompilacja melancholijna i spokojna, jak ja – tłumaczy Noz.

Klubowa premiera mixu miała miejsce końcem września w sopockiej Mewie Towarzyskiej. Cały materiał udostępniony został jednak w sieci. Można zapoznać się z nim na łamach serwisu Mixcloud (proszę klikać w link; niestety WordPress.com uniemożliwia dodawanie tego playera do wpisów, jeśli w linku używane są litery ze znakami diakrytycznymi). (MAK)

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2016-10-04 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: