AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: LAM „LAM”

W sieci posłuchać można już płyty projektu LAM.

Okładka płyty „LAM” (foto: materiały prasowe)

LAM to trio, które do życia powołał Wacław Zimpel. Klarnecistę w tworzeniu i graniu muzyki w przypadku tego projektu wsparli: pianista Krzysztof Dys i perkusista Hubert Zemler. Wspólnym mianownikiem trzech instrumentalistów jest podobna artystyczna droga przez nich przebyta – każdy studiował muzykę klasyczną, by później sięgnąć po jazz, co ostatecznie doprowadziło do zainteresowania się naprawdę różnymi stylistykami. Trio w pracy studyjnej wsparte zostało przez producenta mooryca, który nagrany przez muzyków materiał wzbogacił o elektronikę, nadając albumowi ostateczny kształt oraz brzmienie.

Jak nową płytę rekomenduje lider formacji, Wacław Zimpel? – Na LAM posługujemy się dłuższymi formami, charakterystycznymi dla muzyki transowej. W tym przypadku kluczowy jednak okazał się etap postprodukcji, który przeniósł LAM na nowe terytoria, ciągle pewnie przywołując idee minimalistów z lat 60. i 70., ale już tylko jako daleką reminiscencję.

Materiał, który promowany był przez singiel „LAM 3” (posłuchaj), ukazał się właśnie w formie płyty CD (sprawdź & kup), jednak wydawnictwo Instant Classic planuje wypuścić również wersję winylową. Album trafił także do sieci, dzięki czemu posłuchać można go legalnie i za darmo chociażby w serwisie YouTube. (MAK/instantlabel.wordpress.com)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2016-10-03 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: