AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Ted Novak zapowiada nową płytę

Premiera nowego albumu gitarzysty zaplanowana została na październik tego roku.

Ted Novak (foto: Michał Pawliszewski, facebook.com/tednovakguitarist)

Pod pseudonimem Ted Novak kryje się postać polskiego gitarzysty Tadeusza Nowaka. Twórczość muzyka oscyluje wokół takich gatunków, jak: jazz, jazz-rock oraz blues. Wypadkowa tych dźwięków pojawiła się na debiutanckiej płycie sygnowanej nazwą imiennego tria artysty. Krążek „Rural Crisis” ukazał się dwa lata temu, a materiał na nim zawarty powstał między innymi pod wpływem wydarzeń, jakie miały miejsce na Wschodzie, a które niosły obawy i zagrożenia także dla tak zwanej Europy Zachodniej i mieszkańców Polski. Emocje te w swoich kompozycjach wyraził właśnie Ted Novak.

Dwa lata później gitarzysta powraca z nowym albumem. Płyta „Monument Valley” trafi do sprzedaży za niecały miesiąc, 16 października. Zespół Novaka współtworzyć będą dwaj wybitni muzycy, którzy w przeszłości współpracowali już z najważniejszymi przedstawicielami sceny jazzowej w Polsce – Jan Smoczyński, który zagra na organach Hammonda oraz perkusista Paweł Dobrowolski. Nazwiska te są gwarantem dobrego wykonania kompozytorskich pomysłów lidera. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2016-09-23 by in News and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: