AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: LAM „LAM 3 (Parts I-III)”

Wacław Zimpel ma nowy zespół. Oto singiel zwiastujący jego płytę.

LAM (foto: facebook.com)

Projekt LAM powstał z potrzeby pracy. Tak przynajmniej twierdzi Wacław Zimpel – lider i pomysłodawca zespołu, który po rozwiązaniu Hery mógł opierać się tylko na składach międzynarodowych, z którymi nie miał jednak możliwości grania i pracowania w takim stopniu i z taką intensywnością, z jaką by sobie życzył. LAM, oprócz klarnecisty, współtworzą pianista Krzysztof Dys i perkusista Hubert Zemler. Wszystkich łączy podobna artystyczna droga – każdy studiował muzykę klasyczną, by później grać jazz, co ostatecznie doprowadziło do sięgania po naprawdę różne stylistyki. Trio wsparte zostało przez producenta mooryca, który nagrany przez muzyków materiał wzbogacił o elektronikę i nadał albumowi ostateczny kształt oraz brzmienie.

Utwory z myślą o płycie „LAM” powstały parę miesięcy przed materiałem na ostatni solowy album Zimpela „Lines”, który swoją premierę miał w pierwszej połowie tego roku. Czy nowy projekt różnił będzie się od solowej działalności klarnecisty? – Na LAM posługujemy się dłuższymi formami, charakterystycznymi dla muzyki transowej – tłumaczy Zimpel. – W tym przypadku kluczowy jednak okazał się etap postprodukcji, który przeniósł LAM na nowe terytoria, ciągle pewnie przywołując idee minimalistów z lat 60. i 70., ale już tylko jako daleką reminiscencję.

Materiał ukaże się jeszcze tej jesieni nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic w formacie CD i na wosku. Poniżej możliwość sprawdzenia singla zwiastującego płytę. (MAK, instantlabel.wordpress.com)

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: