AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: SoundQ „Subsolar EP”

Muzyczny projekt Kuby Kubicy ponownie w naszych głośnikach.

Dokładnie za tydzień (tj. w piątek 23 września) do cyfrowej dystrybucji trafi nowy materiał krakowskiego producenta Kuby Kubicy, tworzącego jako SoundQ. Epka „Subsolar” wydana zostanie przez niemieckie wydawnictwo Tiefblau Records. Jednak, aby posłuchać płyty, nie musimy czekać aż siedmiu dni. Całość udostępniona została online na łamach serwisu Soundcloud, gdzie już teraz możemy zapoznać się z czterema premierowymi numerami sygnowanymi nazwą projektu SoundQ.

Poniżej player z najnowszym materiałem Polaka.

Stali czytelnicy zapewne doskonale znają autora „Subsolar EP” z wcześniejszych wpisów, jakie pojawiły się na łamach blogu. Dla niewtajemniczonych wspomnę jedynie, że projekt muzyczny SoundQ zadebiutował (jeszcze jako zespół) w 2010 roku epką „Cargo Planes”. Trzy lata później w sprzedaży pojawił się wyprodukowany w szwedzkiej Uppsali synth-popowy longplay „Barbarians”. Lata 2014-2015 to zmiany w stylistyce muzycznej, czego przykładem były dwa kolejne mini albumy „EP2” i „Xanadu EP” (recenzja). Ewolucja muzyki doprowadziła SoundQ na płaszczyznę głębokiej i organicznej elektroniki z pogranicza dream house’u i techno, doprawionej charakterystycznym wokalem. Jak widać, drogą tą krakowski artysta dotarł do coraz lepiej rozpoznawalnego hamburskiego labelu. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2016-09-16 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: