AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Koncert: AnVision i Animations w TCK (1.10.2016 r., Tarnów)

Październikowym koncert zespół AnVision promować będzie tegoroczny album „New World”.

Plakat promujący wydarzenie (foto: materiały prasowe)

AnVision to obecnie jeden z czołowych polskich zespołów z gatunku melodyjnego prog metalu. W zgodnej opini krytyków, dziennikarzy muzycznych oraz fanów, AnVision to także zespół będący jednym z głównych ambasadorów polskiego rocka progresywnego na świecie. Muzyka formacji grana jest przez światowe stacje radiowe, a recenzje płyt ukazują się na wielojęzycznych portalach internetowych oraz w prasie muzycznej. Zespół został założony w 2007 roku. Aktualny skład grupy, który uformował się w wyniku kilku roszad, tworzą: Marek „MarQus” Ostrowski – wokal, Grzegorz „Greg” Ziółek – gitara, Marcin „Larz” Duchnik – perkusja, Waldemar „Valdi” Różański – instrumenty klawiszowe i Karol „Karaluz” Wadowski – bas.

W maju tego roku ukazała się najnowsza płyta zespołu AnVision zatytułowana „New World”. Za graficzną stronę albumu, podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, odpowiada Piotr „Szafarz” Szafraniec. Materiał wydany został przez wytwórnię Empire 18 w formie CD oraz na winylu. Koncert, jaki odbędzie się 1 października w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, będzie doskonałą okazją do zapoznania się z utworami z płyty w wersji live.

Gościem specjalnym koncertu będzie grupa Animations. Pochodzący z Jaworzna zespół fonograficznie debiutował w 2007 roku. Imienny materiał zyskał bardzo dobre przyjęcie zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, sprzedając się bez wsparcia jakiejkolwiek wytwórni w liczbie około dwóch tysięcy egzemplarzy. W 2013 roku ukazała się trzecia w dorobku płyta formacji. „Private Ghetto” odsłoniło kolejną twarz zespołu: nie instrumentalną, znaną dobrze z pierwszej płyty; nie skupioną na technicznych aspektach gry, ukazaną na drugim krążku, ale wkraczającą na zupełnie nową muzyczną ścieżkę hybrydy metalu i progresywnego brzmienia. Więcej o „Private Ghetto” pisałem tutaj. Animations w Tarnowie wystąpią w następującym składzie: Frantz Wołoch – wokal, Bartek Bisaga – gitara basowa, Kuba Dębski – gitary, Tomek Konopka – instrumenty klawiszowe i Paweł Larysz – perkusja.

Bilety na wydarzenia w cenie 25 złotych dostępne są w sprzedaży w Tarnowskim Centrum Kultury. (MAK/materiały prasowe)

AnVision, Animations
1 października 2016 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
Start: godzina 19:00
Bilety: 25 złotych (do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-09-14 by in Koncert and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: