AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: Tearpop „Dancing Drama”

Duet Tearpop debiutuje albumem „Dancing Drama”.

Tearpop (foto: Sławek Nakoneczny/materiały prasowe)

„Dancing drama” to mający dzisiaj, tj. 12 września, premierę debiutancki album duetu Tearpop, za którym stoją wokalistka i tekściarka Małgorzata Dziemitko oraz autor muzyki Marcin Jankowski. Jak informują sami artyści, płyta to pięćdziesiąt minut nostalgicznej podróży i duży ukłon w kierunku legend elektroniki. Osobiste teksty i pełne sampli aranżacje, tworzą trip-popową muzyczną układankę, eklektyzm rytmów i emocji. Repetycje i techno-motoryka spotykają się tu z piosenkową formą.

Tytuł krążka nie jest przypadkowy, bowiem duet, chociaż stara się trzymać od głównego nurtu i panujących trendów, kieruje uwagę swoją oraz słuchaczy w stronę tanecznego parkietu. O to, aby album „Dancing Drama” brzmiał właśnie tak, jak brzmi, czuwał producent Sławek Bardadyn, który miłośnikom krajowej elektroniki znany jest pod pseudonimem Mr.S – bydgoski artysta, który swój pierwszy materiał zatytułowany „Extracerebral” zaprezentował w 2007 roku.

Płyty „Dancing Drama” posłuchać można w całości w serwisie Bandcamp (player poniżej). Materiał wydany został także w formie fizycznej w limitowanej edycji, a jego zakup dostępny jest na stronie zespołu. (MAK)

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: