AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Koncert Michał Milczarek Trio w MSPR im. Agnieszki Osieckiej (22.09.2016 r., Warszawa)

Trio Michała Milczarka wystąpi z nowym materiałem w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Michał Milczarek Trio (foto: materiały prasowe)

Grupa polskiego gitarzysty jazzowego Michała Milczarka wybrała dość osobliwy sposób promocji swojej nowej płyty „Ambient Works”. Muzycy zagrali najpierw serię koncertów poza granicami naszego kraju (odwiedzając m.in. Wietnam w ramach trasy Jazzpopolsku), dopiero teraz decydując się na występ przed rodzimą publiką. Okazją, aby na żywo w Polsce posłuchać premierowego materiału tria, będzie koncert w legendarnym Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Drugi studyjny album zespołu, „Ambient Works”, to zapis w pełni improwizowanej sesji nagraniowej, jaka miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku w stołecznym Quality Studio. Na płytę składa się jedenaście muzycznych szkiców „skomponowanych” dokładnie w momencie ich wykonania. Całość oscyluje wokół stylistyki nowoczesnego jazzu, krzyżującego się z elektroniką i brzmieniowym minimalizmem. Jak zapowiadają sami muzycy, melodie zarejestrowane w studio ze względu na swój otwarty charakter przekształcają się i ewoluują na scenie. Efekt końcowy, jaki pojawi się 22 września na koncercie będzie z pewnością zaskoczeniem dla niejednego fana tego typu dźwięków. Początek występu w studiu im. Agnieszka Osieckiej o godzinie 19.

Trio Michała Milczarka, oprócz gitarzysty i litera, tworzą również perkusista Mateusz Modrzejewski i basista Bartek Łuczkiewicz. Grupa to jedna z najciekawszych formacji na polskiej młodej scenie jazzowej. Dyskografię zespołu, oprócz tegorocznego materiału, stanowią „The Big Game EP” (2012; recenzja) i longplay „Squirrels and Butterflies” (2014; recenzja). Drugi z wymienionych tytułów zaliczony został do dziesięciu najlepszych polskich płyt 2014 roku w podsumowaniu na łamach blogu AxunArts. (MAK/materiały prasowe)

Michał Milczarek Trio
22 września 2016 r.
Muzyczne Studio PR im. Agnieszki Osieckiej (ul. Myśliwieck​a​ 3/5/7, Warszawa)
Start: godzina 19.00
Bilety: 40 złotych (dostępna na biletomat.pl)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

One comment on “Koncert Michał Milczarek Trio w MSPR im. Agnieszki Osieckiej (22.09.2016 r., Warszawa)

  1. Uwaga! Koncert został odwołany. Informacja ze profilu MM3 na Facebooku:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: