AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Koncert: Kinga Głyk Quartet w TCK (30.09.2016 r., Tarnów)

W ostatni dzień września w Piwnicach TCK wystąpi Kinga Głyk z zespołem.

Kinga Głyk (foto: materiały prasowe)

Ma zaledwie osiemnaście lat, a swoją grą na gitarze basowej budzi zachwyt tysięcy ludzi. Do tego wszystkiego zagrała już ponad sto koncertów w całym kraju i za granicą. Mowa o Kindze Głyk, która w ubiegłym roku debiutancką płytą „Rejestracja” dała poznać się nie tylko jako świetna interpretatorka cudzych utworów, ale także kompozytorka autorskich nagrań. W studio podczas pracy nad albumem basistce towarzyszyli m.in. Natalia Niemen, Joachim Mencel i Jorgos Skolias. Wykonawcy ci to tylko przysłowiowy czubek góry. Głyk w przeszłości miała okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej i światowej sceny jazzowej oraz bluesowej (m.in. Bernardem Maselim, Leszkiem Winderem, Piotrem Wyleżołem czy Ruth Waldron). W lutym 2016 roku artystka nagrała swoją drugą solową płytę – tym razem materiał live zatytułowany „Happy Birthday”.

Tarnowski koncert to część trasy promującej wspomniane albumy. Występ, który odbędzie się 30 września w Piwnicach Tarnowskiego Centrum kultury, będzie okazją, aby posłuchać kwartetu Kingi Głyk. W składzie zespołu, jaki zagości na scenie małopolskiego miasta, znaleźli się Piotr Matusik (instrumenty klawiszowe), Andrzej Gondek (gitara) i Irek Głyk (perkusja). Początek koncertu o godzinie 19:30. Bilety w cenie 25 złotych dostępne są już w przedsprzedaży w Biurze TCK. (MAK/materiały prasowe)

Kinga Głyk Quartet
30 września 2016 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
Start: godzina 19:30
Bilety: 25 złotych (już w sprzedaży w TCK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-08-31 by in Koncert and tagged , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: