AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Wideo: FURMANKAEES „Chów klatkowy”

Furman i Kaees powrócili do swojej macierzystej formacji FURMANKAEES i po długiej absencji prezentują swoje najnowsze nagranie.

Sam chów klatkowy kur to okrutna i przygnębiająca praktyka. Utwór stanowi więc interpretację tego terminu przez będziński duet, pełną metaforyki i celnych spostrzeżeń. Wideoklip zrealizowany przez zaprzyjaźnioną ekipę Filminati obejrzeć można poniżej.

O muzykę do utworu „Chów klatkowy” zadbał Pineapple Kaeesy, czyli połączenie sił: zaprzyjaźnionego z chłopakami Pineapple Dance, współtwórcę zespołu Mint Moods; a także Kaeesy Kaeesy – alternatywnego wcielenia Kaeesa, które stroni od rapu, skłaniając się ku nowoczesnej produkcji. Miks i mastering jest akurat dziełem Nagrywarki, odpowiadającej za większość dotychczasowych premier spod szyldu elQuatro.

Co najistotniejsze, utwór inicjuje kolejną inicjatywę labelu elQuatro Nagrania, nazwaną Q-Sides. Jest to swego rodzaju cykl, który będzie zawierał różne, nigdzie niepublikowane utwory – najczęściej te, które nie znalazły się na żadnych wydawnictwach z różnych powodów. (MAK/materiały prasowe)

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2016-06-28 by in Wideo and tagged , , , , , , , , , , .

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: