AxunArts

o muzyce od 2005 roku

JAZZ-owy Rynek po raz dziewiąty

W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz dziewiąty rozkołyszą dźwięki jazzu tradycyjnego.

Parada nowoorleańska po jednym z koncertów w 2011 roku

Wzorem lat ubiegłych Tarnowskie Towarzystwo Jazzu Tradycyjnego „Leliwa” organizuje Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego JAZZ-owy Rynek – cykl koncertów z udziałem wyjątkowych gości. Całość odbędzie się w ramach United Europe Jazz Festival. Sercem festiwalu będzie scena plenerowa na tarnowskim Rynku, ale koncerty zagoszczą również w klubie festiwalowym Bombay Music. Każdy z piątków na Rynku zwieńczy stały element festiwalu, czyli parada nowoorleańska z udziałem publiczności.

Podczas tegorocznego Festiwalu usłyszymy… kolejny raz te same zespoły. Co z tego, że grupy Jazz Band Ball Orchestra, Warsaw Dixielanders i Leliwa Jazz Band są cenione w środowisku jazzu tradycyjnego i zajmują czołowe lokaty na liście Jazz Top miesięcznika „Jazz Forum” w kategorii zespołów tradycyjnych, skoro przed tarnowską publiką występują co roku? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że lokalni słuchacze akceptują ten stan rzeczy, nie czując potrzeby otwarcia się na nowych wykonawców. Ja z powodu powtarzalności i monotonii programowej od kilku lat z premedytacją omijam JAZZ-owy Rynek, jednak gdyby wśród czytelników blogu znalazły się osoby chętne wziąć udział w Festiwalu, poniżej prezentuję jego program. Na pewno najciekawiej zapowiada się się pierwsza odsłona imprezy, kiedy koncert klubowy i plenerowy zagra amerykański muzyk Stanley Breckenridge, który na JAZZ-owym Rynku pojawił się już dwa lata temu.

Oto oficjalny harmonogram koncertów tegorocznej edycji Festiwalu:

30 czerwca – Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge (Bombay Music)
1 lipca – South Silesian Brass Band, Old Timers, Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge (Rynek)
7 lipca – Leliwa Jazz Band i Te Fajne Dziewczyny (Bombay Music)
8 lipca – The Warsaw Dixielanders, Hot Swing, Leliwa Jazz Band i Te Fajne Dziewczyny (Rynek)
14 lipca – Joanna Morea & Her Swinging Boys (Bombay Music)
15 lipca – Drum-Bum, Old Boys Band, Joanna Morea & Her Swinging Boys (Rynek)

Festiwal po raz kolejny zrealizowany będzie pod szyldem United Europe Jazz Festival – przedsięwzięcia, które obejmuje festiwale w Salgótarjan (Węgry), Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), Hradec Kralove (Czechy), a także w miejscowościach związanych z Małopolską Wiosną Jazzową (Zakopane, Krynica, Tarnów).

Początek koncertów w klubie Bombay Music o godzinie 20. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc. Piątkowe występy na tarnowskim Rynku rozpoczynać będą się o godzinie 19. Wstęp wolny. (MAK/materiały prasowe)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: