AxunArts

o muzyce od 2005 roku

I’m Kingfisher na pięciu koncertach w Polsce

Ikona szwedzkiej alternatywy wystąpi m.in. w Poznaniu, Łodzi i Mysłowicach.

I’m Kingfisher (foto: materiały prasowe)

Recenzent „The Times” napisał o niem, że „jest dla szwedzkiej muzyki równie ważny, jak The Hives, The Cardigans, Peter Bjorn & John, Robyn and Concretes”. Inni anglosascy dziennikarze (piszący chociażby dla „The Independent” i „Uncut”) również nie szczędzili pochlebstw, chwaląc jego płyty i single. Teraz przyjedzie do Polski z zamiarem udowodnienia, że pismaki mieli rację.

O kim mowa? O urodzonym w 1979 roku Thomasie Denverze Jonssonie, który przez miłośników alternatywy znany jest pod scenicznym pseudonimem I’m Kingfisher. Muzycznie aktywny od ponad dekady Szwed gra muzykę, którą można umiejscowić pomiędzy muzyką spod znaku indie, country, folkiem i bluesem. W ciągu ostatnich dziesięciu lat artysta wydał pięć albumów oraz kilka singli i epek. Szczególnie dużą popularnością cieszyła się płyta „The Lake Acts Like An Ocean” (2007, Kite Recordings), za którą Jonsson zebrał wiele pozytywnych ocen w mediach muzycznych.

Thomas jest jednym z tych artystów, dla których głównym sposobem dotarcia do odbiorcy są występy na żywo. Do dzisiaj gitarzysta zagrał ponad pięćset koncertów w dwudziestu krajach. W najbliższym czasie przyjedzie również do Polski. Gdzie konkretnie zagra skandynawski muzyk? Odpowiedź poniżej.

15 czerwca – Poznań, Meskalina
16 czerwca – Oborniki Śląskie, Salonik 4 Muz
17 czerwca – Bełchatów, Gościniec
18 czerwca – Łódź, Songwriters Festival
19 czerwca – Mysłowice, Kalosz

Szczegółowe informacje dotyczące koncertów (m.in. ceny biletów oraz godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. (MAK/materiały prasowe)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-06-09 by in Koncert and tagged , , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: