AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Wideo: IdiotHead „Codrama (Future Endings Live Sessions)”, „We No Longer Fear the Sun”

Rok po premierze „Idiocracy EP” zespół IdiotHead planuje wydanie nowej płyty. W sieci dostępne są już dwa utwory zapowiadające materiał.

IdiotHead to wrocławski zespół prezentujący mocną odmianę muzyki alternatywnej. Muzycy z powodzeniem łączą elementy metalu, post-hardcore’u oraz industrialu z samplami i elektroniką. Zespół jest kontynuacją projektu CO.IN., który wywołał niemałą burzę w undergroundowej muzyce metalowej albumem „Plan B”. Na jesień tego roku grupa planuje wydanie nowej płyty. Według zapowiedzi na „Future Endings” znajdzie się osiem utworów. Dwa z nich nie są już zagadką.

Pierwszy, „Codrama”, opublikowany został w połowie maja. Towarzyszy mu wideo ze studia zarejestrowane podczas nagrywania piosenki. Utwór, podobnie jak cała płyta, zarchiwizowany został na tak zwaną „setkę” podczas zimowej sesji w studio.

„We No Longer Fear the Sun” to z kolei drugi utwór zapowiadający „Future Endings”. Zespół podzielił się nim ze słuchaczami w miniony weekend. W tym wypadku melodia wzbogacona została obrazem wideo, w którym wykorzystano materiały Agencji Kosmicznej NASA. Oba utwory (plus numer „The First Lick”) znalazły się na singlu „Future Endings: Summer Sampler”, który wydany został na płycie CD i dostępny jest do nabycia na stronie idiothead.8merch.com. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: