AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Wideo: IdiotHead „Codrama (Future Endings Live Sessions)”, „We No Longer Fear the Sun”

Rok po premierze „Idiocracy EP” zespół IdiotHead planuje wydanie nowej płyty. W sieci dostępne są już dwa utwory zapowiadające materiał.

IdiotHead to wrocławski zespół prezentujący mocną odmianę muzyki alternatywnej. Muzycy z powodzeniem łączą elementy metalu, post-hardcore’u oraz industrialu z samplami i elektroniką. Zespół jest kontynuacją projektu CO.IN., który wywołał niemałą burzę w undergroundowej muzyce metalowej albumem „Plan B”. Na jesień tego roku grupa planuje wydanie nowej płyty. Według zapowiedzi na „Future Endings” znajdzie się osiem utworów. Dwa z nich nie są już zagadką.

Pierwszy, „Codrama”, opublikowany został w połowie maja. Towarzyszy mu wideo ze studia zarejestrowane podczas nagrywania piosenki. Utwór, podobnie jak cała płyta, zarchiwizowany został na tak zwaną „setkę” podczas zimowej sesji w studio.

„We No Longer Fear the Sun” to z kolei drugi utwór zapowiadający „Future Endings”. Zespół podzielił się nim ze słuchaczami w miniony weekend. W tym wypadku melodia wzbogacona została obrazem wideo, w którym wykorzystano materiały Agencji Kosmicznej NASA. Oba utwory (plus numer „The First Lick”) znalazły się na singlu „Future Endings: Summer Sampler”, który wydany został na płycie CD i dostępny jest do nabycia na stronie idiothead.8merch.com. (MAK)

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: