AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: Cok „NuFunk”

Ponoć prywatne inspiracje muzyków zawsze mają spory wpływ na ich własną twórczość. Czym więc inspiruje się Cok?

(foto: materiały prasowe)

Na album „NuFunk” składa się siedem instrumentalnych utworów czerpiących z gatunków boogie, future funk i disco lat 80.. To wszystko przetworzone zostało przez personalną estetykę autora i przeniesione w odświeżonej formie na teraźniejszy grunt. „NuFunk” to przemyślana, melodyjna płyta oparta na brzmieniach klasycznych syntezatorów w akompaniamencie pulsujących rhodesów, okraszona delikatnymi, dopełniającymi fragmentami sampli. Całość skupiona wokół ciepłych, pozytywnie wybrzmiewających dźwięków, przywodzących na myśl wizję wyprawy cadillakiem w upalny, słoneczny dzień po ulicach Los Angeles. Ta podróż, dopełniona soundtrackiem „NuFunk”, mogłaby – oczywiście wciąż w wyobrażeniach – wzbogacić scenerię wielu filmów kina blaxploitation.

Z materiałem Coka zapoznać można się na trzy sposoby. Po pierwsze, nabywając fizyczny egzemplarz płyty. Interes ten kosztuje tylko dziesięć złotych, zatem cena nie powinna stanowić większej bariery. Oczywiście „NuFunk” na CD to opcja limitowana, więc tym bardziej warto. Istnieje również możliwość ściągnięcia utworów w formie darmowych plików. Ostatnim rozwiązaniem jest posłuchanie całości za pośrednictwem serwisu YouTube (player poniżej).

Płyta została objęta patronatem przez blog AxunArts. Niedługo, specjalnie dla Czytelników, będę miał do rozdania egzemplarz krążka. (MAK/materiały prasowe)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-05-26 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: