AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Premiera płyty duetu Another One

Duet Another One prezentuje nową płytę. Materiał pod tytułem „ZIIIIIING!” trafił dzisiaj do sieci.

Okładka płyty „ZIIIIIING!” (foto: materiały prasowe)

Projekt Another One powstał w 2005 roku jako solowa inicjatywa Maćka Szymczuka. Po nagraniu i wydaniu świetnie przyjętej przez krytykę debiutanckiej płyty zatytułowanej „Possessed”, do projektu dołączył Kuba Luka. W tym składzie w latach 2006-2011 zespół zagrał serię koncertów w całej Polsce – małych gigów w klubach i większych forma, jak na przykład ilustracja dźwiękowa niemego filmu „Czarownice” w reżyserii Benjamina Christensena. W tym roku panowie wracają z nowymi brzmieniami. Jak podkreślają, prace nad materiałem zaczęły się już trzy lata temu, kiedy to artyści spotkali się w studiu i na drodze wspólnej improwizacji zarejestrowali wiele godzin materiału, który stały się podstawą do ukończenia „ZIIIIIING!”. Efekt końcowy poznajemy dzisiaj, 5 kwietnia, w dniu premiery płyty.

Przy tworzeniu muzyki z myślą o nowym krążku, duet korzystał głównie z elektronicznych i eksperymentalnych instrumentów, podbarwiając miejscami brzmienie za pomocą gitar. Pomimo tak dużej ilości syntetyki, podstawowym założeniem muzyków było uchwycenie w warunkach studyjnych dzikiej i koncertowej energii improwizacji – dokładnie tej, która przez lata towarzyszyła ich muzyce na scenie.

Materiał udostępniony został w najpopularniejszych serwisach streamowych, m.in. Spotify, iTunes, Play Google i Tidal. Płytę „ZIIIIIING!” patronatem objął blog AxunArts. (MAK/materiały prasowe)

About Mateusz "Axun" Kołodziej

tarnowianin, nauczyciel języka polskiego, autor książki „Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, bloger muzyczny, fan koszykówki, żużla i prozy Jerzego Pilcha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2016-04-05 by in News, Posłuchaj and tagged , , , , , .

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: