AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Będzie druga płyta zespołu Niechęć

Takie wiadomości przekazuję bardzo chętnie: zespół Niechęć wraca z nowym albumem.

Okładka płyty „Niechęć” (foto: materiały prasowe)

Zespół Niechęć zapowiada długo wyczekiwany (mam nadzieję, że również przez Was?) sequel „Śmierci w miękkim futerku”. Imienna płyta ukaże się, podobnie jak debiut, nakładem Wytwórni Krajowej, a wszyscy, którzy zamówią ją przed 8 kwietnia, otrzymają w prezencie link do bonusowego utworu „Srebrny strzał”.

Jak zapowiada wydawca materiału, zespół Niechęć bezkompromisowo wybrnął z syndromu drugiej płyty wyrzucając ją do kosza i nagrywając od razu trzecią. O ile w pierwszych minutach dobiegają nas jeszcze echa debiutu, tak chwilę później wprowadzona zostaje zupełnie nowa, niezwykle osobista opowieść. Mroczna choć nastrojowa, agresywna, ale pełna elegancji. Osiem utworów, jakie zostały umieszczone na „Niechęci”, to jazgotliwy odjazd zarejestrowany na tak zwaną setkę i zapięty w kaftan najwyższej klasy produkcji studyjnej. Jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia swobodnie przeplatają się tu z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej, wymykając się wszelkim próbom zaszufladkowania.

Album dopełni również ciesząca oko okładka (widoczna wyżej), na której znalazło się zdjęcie ze zbiorów prywatnych. Opracowaniem graficznym całości zajął się natomiast Mateusz Holak – jeden z najzdolniejszych grafików młodego pokolenia, ale także dobrze znany artysta muzyczny z projektów Kumka Olik i Małe Miasta.

Grupa Niechęć zadebiutowała w 2012 roku płytą „Śmierć w miękkim futerku”, która otrzymała sporo pozytywnych recenzji ze strony słuchaczy oraz dziennikarzy. Materiał pojawił się między innymi w zestawieniu dziesięciu najlepszych polskich płyt 2012 roku opublikowanym na blogu AxunArts. Co ciekawe, zespół jeszcze przed oficjalnym wydaniem krążka, wystąpił na festiwalu Open’er. Niechęć zagrała także sporo koncertów klubowych, docierając ze swoją muzyką również do zagranicznych odbiorców, czego dowodem obecność na Copenhagen Jazz Festival w Danii oraz belgijskim Glimps Festival. (MAK/materiały prasowe)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-03-21 by in News and tagged , , , .
%d blogerów lubi to: