AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: Another One „Noovka Tamboorka”

„Noovka Tamboorka” jest kolejnym singlem zapowiadającym płytę „ZIIIIIING!” zespołu Another One.

Utwór „Noovka Tamboorka” zapowiada materiał „ZIIIIIING!”, który ukaże się 5 kwietnia. Oprócz prezentowanego singla, na albumie znajdziemy także sześć innych, równie wyjątkowych utworów, podtrzymujących elektroniczno-gitarowy klimat singla. Maciek Szymczuk i Kuba Luka, czyli artyści tworzący formację Another One, przy tworzeniu muzyki z myślą o nowej płycie, korzystali głównie z elektronicznych i eksperymentalnych instrumentów, podbarwiając miejscami brzmienie za pomocą gitar. Pomimo tak dużej ilości syntetyki, podstawowym założeniem muzyków było uchwycenie w warunkach studyjnych dzikiej i koncertowej energii improwizacji – dokładnie tej, która przez lata towarzyszyła ich muzyce na scenie. Czy udało się to w przypadku „Noovka Tamboorka”? Sprawdźcie sami.

Projekt Another One powstał w 2005 roku jako solowa inicjatywa Maćka Szymczuka. Po nagraniu i wydaniu świetnie przyjętej przez krytykę debiutanckiej płyty zatytułowanej „Possessed”, do projektu dołączył Kuba Luka. W tym składzie w latach 2006-2011 zespół zagrał serię koncertów w całej Polsce – zarówno małych gigów w klubach, jak i większych forma, jak na przykład ilustracja dźwiękowa niemego filmu „Czarownice” w reżyserii Benjamina Christensena. W tym roku panowie wracają z nowymi brzmieniami. Prace nad materiałem zaczęły się już trzy lata temu, kiedy to artyści spotkali się w studiu i na drodze wspólnej improwizacji zarejestrowali wiele godzin materiału, który stały się podstawą do ukończenia „ZIIIIIING!”. Efekt końcowy poznamy już 5 kwietnia. (MAK/materiały prasowe)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2016-03-16 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: