AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Koncert: Payoff w Jazz Roomie (20.03.2016 r., Rzeszów)

W rzeszowskim Jazz Roomie wystąpi trio Payoff, które przedstawi materiał ze swojej drugiej płyty sięgającej do tradycji polskiego XVIII-wiecznego nabożeństwa pasyjnego.

Payoff (foto: materiały prasowe)

Payoff to krakowskie trio grające w składzie Dawid Wieczorek (gitara elektryczna), Bartłomiej Wielgosz (saksofon) i Michał Dzioboń (perkusja). W swojej muzyce łączą elementy free jazzu, muzyki improwizowanej i post rocka.

Muzyka z wydanego nakładem firmy Audio Cave drugiego albumu zespołu zatytułowanego „Gorzkie Żale” sięga do tradycji polskiego XVIII-wiecznego nabożeństwa pasyjnego, które nigdy nie upowszechniło się poza krajem swojego powstania. Muzycy ubierają swoje inspiracje w nowoczesny język, będący wypadkową różnych stylów muzycznych – kreują tym samym niesamowitą przestrzeń i tworzą nową jakość, a jednocześnie pozostają wierni medytacyjnemu charakterowi oryginału. Album wpisuje się znakomicie w nurt mistycznego podejścia do muzyki, tak charakterystycznego chociażby dla Johna Coltrane’a – echa jego twórczości bez trudu można odnaleźć na tym wydawnictwie.

Tym samym w muzyce Payoff w przepiękny i fascynujący sposób splatają się ze sobą różne tradycje dając słuchaczom zupełnie nowe doświadczenie bogate w gry znaczeń, inspiracji i odniesień. (MAK/materiały prasowe)

Payoff
20 marca 2016 roku
Jazz Room (ul. Kościuszki 9, Rzeszów)
Start: godzina 20:00
Bilety: 20 złotych (przedsprzedaż), 30 złotych (w dniu koncertu)
dostępne są w recepcji Grand Hotelu; istnieje także możliwość rezerwacji (tel. 506 484 362)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2016-03-15 by in Koncert and tagged , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: