AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Koncert: Sławek Jaskułke Trio w Piwnicach TCK (18.03.2016 r., Tarnów)

Sławek Jaskułke ze swoim trio wystąpi w Tarnowie już 18 marca.

Sławek Jaskułke (foto: Maurycy Śmierzchalski/materiały prasowe)

Sławek Jaskułke, polski pianista jazzowy, to doświadczony i znany muzyk, cieszący się renomą w Polsce oraz poza jej granicami. Szacunek u słuchaczy artysta zaskarbił sobie dzięki swojej bezkompromisowości w podejściu do jazzowej materii. Dzisiaj, jako reprezentant średniego pokolenia, Jaskułke posiada indywidualny styl i język muzycznej wypowiedzi. Gdziekolwiek przyjdzie mu zagrać, jego koncerty wzbudzają olbrzymie zainteresowanie, a płyty od wielu lat doceniane są zarówno przez recenzentów, jak i słuchaczy.

Jazzman jest liderem kilku formacji, jak chociażby Duodram (duet z pianistą Piotrem Wyleżołem), Jaskułke & Hanseatica (projekt współtworzony z Orkiestrą Kameralną Hanseatica), grupy „Chopin na pięć fortepianów” (tworzonej wspólnie z Katarzyną Borek, Joanną Dudą, Piotrem Wyleżołem i Pawłem Kaczmarczykiem), a także imiennego tria. To właśnie trio pojawi się 18 marca w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Grupa zagra w składzie z Piotrem Kułakowskim (kontrabas) i Tomaszem Sowińskim (perkusja). Muzycy podczas koncertu zaprezentują kompozycje pochodzące z wydanej w końcówce 2015 roku płyty „On”.

Przypomnę, że ubiegłoroczna płyta Jaskułke Trio jest sumą wieloletniej pracy oraz procesu twórczego. W warstwie merytorycznej album jest zgłębieniem sztuki improwizacji jazzowej oraz pracą nad strukturą kompozycji. W warstwie stylistycznej utrzymany został z kolei w duchu modern mainstreamu i współczesnych kierunków jazzu europejskiego.

Początek koncertu o godzinie 19:30. Bilety w cenie 25 złotych dostępne są już w sprzedaży w TCK. (MAK/materiały prasowe)

Sławek Jaskułke Trio
18 marca 2016 r.
Piwnice TCK (Rynek 5, Tarnów)
Start: godzina 19:30
Bilety: 25 złotych (dostępne w TCK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2016-03-03 by in Koncert and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: