AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Posłuchaj: NbH „Fine Fettle EP”

Rzeszowski producent NbH prezentuje nowy materiał. Dzisiaj swoją premierę ma wydawnictwo zatytułowane „Fine Fettle EP”.

Okładka płyty „Fine Fettle EP” (foto: materiały prasowe)

NbH to myślę dobrze kojarzony przez fanów tzw. podziemnego i niezależnego nurtu rzeszowski producent hip-hopowy. Od początku swojej muzycznej działalności, jaką datuje się na 2006 rok, nawiązał on współpracę z wieloma artystami (m.in. Clement Amirault, Emen, Minix), a także stworzył kilkanaście albumów solo i we współpracy głównie z raperami. W planach na sam 2016 rok jest już pięć krążków, przy tworzeniu których wykorzystany zostanie talent NbH. Co warte zaznaczenia, każda z płyt utrzymana ma być w odmiennym stylu.

Mający dzisiaj swoją premierę materiał „Fine Fettle EP” zawiera cztery instrumentalne utwory. Kawałki wyselekcjonowane zostały z kilkudziesięciu stworzonych przez NbH na przestrzeni ostatniego roku. Jak mówi sam producent: – Utwory te mieszają w sobie techniki produkcji i spojrzenia na około jazzowe gatunki muzyczne, jednocześnie dodając dużo siebie i własnych doświadczeń. Dużą inspiracją do stworzenia tych kompozycji, była muzyka takich osób i zespołów, jak Parov Stelar, Moby, Slowly Rolling Camera, J Dilla, a nawet wybrane pozycje drum’n’bassowe, jungle.

Płyta udostępniona została do darmowego odsłuchu (przykładowy player poniżej) na popularnych serwisach streamingowych, jak Spotify, iTunes, Deezer, YouTube i Soundcloud. AxunArts jest jednym z patronów płyty. (MAK/materiały prasowe)

Advertisements

About Mateusz "Axun" Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2016-02-26 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , , .

Jestem na Zblogowani.pl!

zBLOGowani.pl
%d bloggers like this: