AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Wideo: Andrzej Piaseczny „Wszystko trzeba przeżyć”

W sieci pojawił się wideoklip zrealizowany do utworu „Wszystko trzeba przeżyć”. Nowa wersja piosenki Andrzeja Piasecznego promuje wydany w roku ubiegłym album artysty zatytułowany „Kalejdoskop”.

„Kalejdoskop” to zbiór utworów z lat 90. w większości nie będących autorstwa Andrzeja Piasecznego. Covery między innymi Dżemu, Edyty Bartosiewicz, Myslovitz i Kayah zaaranżowane zostały na nowo przez niezwykle utalentowanego aranżera Roberta Lewandowskiego. Sam materiał z myślą o płycie nagrany został nie w standardowy sposób, ale w towarzystwie 50-osobowej holenderskiej orkiestry Metropole Orkest. Teledysk zrealizowany z myślą o „Wszystko trzeba przeżyć” uchyla rąbka tajemnicy ze wspomnianej sesji nagraniowej.

Warto zaznaczyć, że to, co znajdziemy na ubiegłorocznej płycie, to nowa wersja piosenki „Wszystko trzeba przeżyć”. Jej oryginał umieszczony został na innym albumie Piasecznego – „15 dni” – który ukazał się w 2008 roku. Pierwotną wersję bez orkiestrowego aranżu sprawdzić można chociażby tutaj. Czarno-biały teledysk zrealizowany do aktualnej odsłony „Wszystko trzeba przeżyć” do obejrzenia poniżej.

Przypominam, że album „Kalejdoskop” wymieniony został wśród najlepszych płyt z coverami, jakie wydane zostały w 2015 roku. Cała lista do sprawdzenia tutaj. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2016-01-14 by in Wideo and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: