AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Premiera płyty tria Henry David’s Gun już 25 stycznia

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi debiutancki album zespołu Henry David’s Gun. Płyta „Over The Fence… And Far Away” ukaże się m.in. pod patronatem AxunArts.

Okładka płyty „Over The Fence… And Far Away” (foto: materiały prasowe)

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami – Maciejem Rozwadowskim i Michałem Sepioło – powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer/songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako analogowo-akustyczne podejście do muzyki. Dwudziestego piątego stycznia nakładem wydawnictwa Borówka Music i między innymi pod patronatem AxunArts ukaże się debiutancki albumu grupy zatytułowany „Over The Fence… And Far Away”.

Jak zapowiadają sami artyści, ich płyta to relacje między ciszą a dźwiękami, które tworzą nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania. Towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave. To utwory o brudnym, zmieszanym z błotem i roztapiającym się śniegu, o przemianie i odrodzeniu, rześkim, krystalicznie czystym powietrzu trafiającym wprost do płuc. O szczęściu, paradoksalnie płynącym z trudu i wysiłku.

Album od końca ubiegłego roku zapowiada utwór „Bottomless Lake”, o którym wspominałem tutaj. (MAK/materiały prasowe)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

One comment on “Premiera płyty tria Henry David’s Gun już 25 stycznia

  1. Zapomniałem dodać w newsie, że płytę można zamawiać w preorderze pisząc na borowka.music@gmail.com. Koszt: 30 zł, ale promocja nie będzie trwała wiecznie. ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: