AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Pomóż zespołowi Niskie ciśnienie wydać płytę

Zespół Niskie ciśnienie rozpoczął akcję zbierania funduszy na wydanie debiutanckiej płyty.

Aleicja Peszkowska i Michał Przerwa-Tetmajer jako Niskie ciśnienie (foto: Hubert Francuz)

Niskie ciśnienie tworzą: wokalistka Alicja Peszkowska, Michał Przerwa-Tetmajer (gitarzysta znany m.in. z zespołu Jazzpospolita) oraz autorka tekstów Aleksandra Janus. Nazywają siebie projektem towarzysko-muzycznym, efektem domowych eksperymentów ze słowem i dźwiękiem. Inspiracje do tworzenia piosenek czerpią przede wszystkim z tradycji polskiej piosenki, w której liczy się dobry tekst, a także z jazzu, amerykańskiego bluesa i folku. To, co grają, określają jednak mianem „garden blues” – dobrego dodatku do radosnych celebracji, sposobem bycia, czymś dla domu i ogrodu. Teraz chcą podzielić się tym ze słuchaczami.

Na 2016 rok Niskie ciśnienie planuje premierę płyty, na której znajdzie się dziesięć piosenek – w tym kilka, które mieliśmy okazję poznać chociażby za pośrednictwem serwisu Soundcloud.com. Do wydania albumu brakuje jednak środków finansowych. Te zespół postanowił zebrać w Internecie. Stąd też pomysł, aby skorzystać z modnego ostatnio crowdfundingu, czyli formy finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Akcja zbiórki pieniędzy trwa aktualnie na portalu Polakpotrafi.pl.

Każdemu, kto postanowi pomóc, Niskie ciśnienie zrewanżuje się w odpowiedni sposób. Wśród nagród, oprócz fizycznego wydania płyty i podziękowań, znajdują się również mniej typowe propozycje, takie jak trzygodzinne warsztaty muzyczne, specjalnie napisana piosenka na zaproponowany przez nas temat oraz prywatny koncert. Akcja potrwa do 2 stycznia.

To co, sypniecie groszem? (MAK/materiały prasowe)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2015-12-07 by in News and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: