AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Wideo: Peter J. Birch „Gallants”

Peter J. Birch zaprezentował teledysk do utworu „Gallants”, który promuje tegoroczny album zatytułowany „The Shore Up In The Sky”.

Wideoklip do piosenki „Gallants”, jak i sam utwór, to dowód długoletniej przyjaźni muzyka z Igorem – kolegą z dzieciństwa. Jak napisał na swoim Facebooku Peter: „15 stycznia 1991 roku przyszedł na świat Igor. Dwa dni później urodziłem się ja. Można powiedzieć, że znamy się od zawsze, bo nasze mamy leżały na tej samej porodówce. Jednak po raz pierwszy świadomie uścisnęliśmy sobie dłonie 2 września 1997 roku o godz. 8:18. Tak przynajmniej twierdzi kamera. Ten nieśmiały uścisk możecie zobaczyć w tym klipie. To było w „zerówce”. Od tamtej pory powoli stawaliśmy się przyjaciółmi, którymi w pełnym znaczeniu tego słowa jesteśmy dziś. Na tydzień przed wejściem do studia w celu nagrania albumu „The Shore Up In The Sky”, ciągle nie mogłem znaleźć tematu na tekst do tego utworu. Czułem, że to musi być coś luźnego, ale jednocześnie totalnie szczerego. W końcu pomyślałem, że zanim wyjdzie płyta i jeśli ten utwór w ogóle wybiorę na singiel, to na pewno będzie już bliżej zimy. Czyli blisko naszych 25. urodzin! Warto było więc uczcić to piosenką i teledyskiem.”

Teledysk z historią w tle. Sprawdźcie już teraz. (MAK/facebook.com/peterjbirch)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2015-12-04 by in Wideo and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: