AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Relacja/Wideo: Bartosz Dworak Quartet w Piwnicach TCK (12.06.2015 r., Tarnów)

Kwartet Bartosza Dworaka w miniony piątek zagrał w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Koncert był przedpremierową promocją debiutanckiej płyty zatytułowanej „Polished”.

Bartosz Dworak Quartet w Piwnicach TCK

Zespół w składzie Bartosz Dworak (skrzypce), Piotr Matusik (fortepian), Jakub Dworak (kontrabas) i Szymon Madej (perkusja) to formacja dobrze znana miłośnikom jazzu w Polsce. Kwartet przez pięć lat działalności zdążył wygrać kilka festiwali i konkursów (w tym krakowski Jazz Juniors), a także zaskarbić sobie sympatię słuchaczy i dziennikarzy, którzy w pochlebnych słowach relacjonowali koncerty grupy. Brakowało tylko płyty, która byłaby swego rodzaju wisienką na torcie. Jednak w myśl starego porzekadła „co się odwlecze, to nie uciecze”, Bartosz Dworak Quartet zarejestrował materiał na debiutancki krążek, którego premiera odbędzie się lada moment. Piątkowy koncert w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury był pierwszą okazją, aby kompozycje z płyty usłyszeć jeszcze przed jej premierą.

Co cieszy, kwartet Bartosza Dworaka postanowił skupić się na autorskich utworach, tym razem klasyczne jazzowe tytuły odstawiając na bok. Decyzja, wydaje mi się, dobra, bo jak inaczej pokazać pełnię swoich umiejętności i talentów, jak nie poprzez samodzielnie napisane numery? Te komponują głównie lider i Matusik. „Tulipany” tego drugiego z fortepianowym wstępem były najciekawszym momentem niedawnego występu. Oczywiście nie jest tak, że nie doceniam solówek Dworaka, partii sekcji rytmicznej i fragmentów wspólnej gry – ta, rzecz jasna, utrzymana była na najwyższym poziomie i nie licząc lekkiego przebicia pod koniec koncertu (które nie było tak naprawdę wywołane błędem żadnego z muzyków), cały wieczór uznać należy za bardzo udany. I jeśli ktoś z obecnych na koncercie miał co do tego wątpliwości, te rozwiane zostały podczas bisu, kiedy to zespół zaprezentował utwór „Zwyrtaniec”. Bo jak, przytaczając słowa Bartosza Dworaka, wyobrazić sobie koncert tego kwartetu bez „Zwyrtańca”?

Po takiej muzycznej uczcie zapewne wielu jej uczestników miało nadzieję zabrać część emocji do domu w formie płyty „Polished”. Niestety, fizyczne wydanie debiutanckiego krążka nie było dostępne do nabycia po koncercie. Transport z krążkami utknął ponoć na południowej granicy i nie dotarł na czas do Tarnowa. W takiej sytuacji przez kilkanaście najbliższych dni trzeba będzie jeszcze żyć koncertowymi wspomnieniami, które być może przedłuży poniższy fragment wideo. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w dwóch szkołach (licealnej i podstawowej) uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2015-06-16 by in Relacja, Wideo and tagged , , , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: