AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #253: „Hummingbird Heartbeat”

Już jutro, 24 lutego, w Krakowie wystąpi Katy Perry. Przeddzień koncertu amerykańskiej gwiazdy muzyki pop jest doskonałym czasem do tego, aby w ramach cyklu Gold Song przypomnieć jeden z jej utworów.

W 2008 roku przy okazji recenzowania płyty „One of the Boys” pisałem (cytuję sam siebie, do czego to doszło?!): „Jesteśmy bowiem świadkami rozwijania się prawdziwej gwiazdy popkultury – kto wie, może nawet na miarę Madonny”. Wtedy tamte słowa mogły wydawać się śmieszne, jednak dzisiaj chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie Katy Perry jest największą światową gwiazdą muzyki pop. Cztery studyjne płyty na koncie (pierwsza wydana jeszcze jako Katy Hudson), z czego trzy ostatnie multiplatynowe – to mówi samo za siebie. Do tego wszystkiego masa hitów, tytułów przebojów roku i nagród.

Do Polski Kary Perry przyjedzie promować wydany dwa lata temu album zatytułowany „Prism”. Do tej pory na całym świecie nabyto ponad sześć milionów egzemplarzy tej płyty, a pierwszy singiel – „Roar” – osiągnął globalny sukces triumfując na listach przebojów w aż dziewięćdziesięciu sześciu krajach. Wynik, sami przyznacie, imponujący. Dla urodzonej w Kalifornii trzydziestoletniej wokalistki taki stan to jednak norma. Niemal wszystkie utwory, jakie wybierane były na single promujące jej płyty, okazywały się bowiem wielkimi hitami, zdobywając przychylność fanów na całym świecie. Słowo „niemal” użyte zostało nieprzypadkowo. Spośród utworów mających za zadanie promocję studyjnych krążków Amerykanki, tylko „Hummingbird Heartbeat” nie zdołał zdobyć statusu międzynarodowego przeboju. Kawałek znalazł się na trzecim albumie Perry – „Teenage Dream” – i był ostatnim akcentem reklamowym w przypadku tego wydawnictwa. Piosenka nie zdołała uplasować się na żadnej ważniejszej liście sprzedaży, dostając jedynie szansę od słuchaczy w Australii (34. miejsce) i Korei Południowej (124.).

Być może w kontekście dużego wydarzenia medialnego, jakim jest koncert Katy Perry w Krakowie, warto byłoby przypomnieć jakiś wielki przebój, jednak moim zdaniem „Hummingbird Heartbeat” nie jest wcale utworem złym. On po prostu na tle innych numerów Perry wypada przeciętnie. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2015-02-23 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: