AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #229: „Are You Feelin’ Me?”

Dzisiaj, 25 sierpnia, mija trzynasta rocznica śmierci amerykańskiej wokalistki znanej jako Aaliyah.

W lipcu 2001 roku do sprzedaży trafiła trzecia solowa płyta wokalistki. Imienny album urodzonej na Brooklynie Aaliyah okazał się w rezultacie najlepszym pod względem sprzedaży w całej jej karierze. Na trzeci singiel promujący materiał wybrano piosenkę „Rock the Boat”. W celu nakręcenia do niej wideoklipu, artystka razem z towarzyszącą jej ekipą wybrała się na Wyspy Abaco na Bahamach. Lot samolotem Cessna 402B okazał się ostatnią rzeczą w dwudziestodwuletnim życiu piosenkarki. Maszyna rozbił się dwieście stóp od pasa startowego. W katastrofie zginęło w sumie siedem osób.

Aaliyah oprócz śpiewania pałała się również aktorstwem. W swoim krótkim życiu zdążyła zagrać w dwóch filmach, zaliczając także dwie epizodyczne role w serialach. W Polsce najbardziej znanym obrazkiem kinowym z udziałem wokalistki jest film „Romeo Must Die” („Romeo musi umrzeć”). Typowa amerykańska produkcja akcji w reżyserii Andrzeja Bartkowiaka swoją fabułą nawiązuje do szekspirowskiej tragedii „Romeo i Julia”. Aaliyah wcieliła się w nim w rolę Trishy O’Day (odpowiednika Julii), w której zakochuje się przedstawiciel wrogiego gangu, Azjata Han Sing (Jet Li). Dużo pościgów, strzelanin i scen walki – na pewno oglądaliście. Ścieżka dźwiękowa filmu zawiera w sumie osiemnaście utworów w większości utrzymanych w klimacie R&B/rap, wśród których znajdziemy duet wokalistki z nowojorskim raperem o pseudonimie DMX (sam artysta również wystąpił w filmie) oraz trzy solowe utwory Aaliyah. W dzisiejszym odcinku cyklu Gold Song przypominam jeden z nich – „Are You Feelin’ Me?”. (MAK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2014-08-25 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , , .
%d blogerów lubi to: