AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #227: „Illegal Attacks”

Do sprzedaży trafiła właśnie dziesiąta płyta w dorobku Sinead O’Connor. W świetle tych wydarzeń warto przypomnieć sobie jedną piosenkę z przeszłości.

Sinead O’Connor to postać, którą niezwykle trudno pomylić z kimś innym. Charakterystyczny wygląd, niepodrabialny głos i styl. Urodzona w Irlandii artystka, to również niepokorna duchem kobieta. Niestrudzona w swoim działaniu pomimo kontrowersji, które przez wszystkie lata gromadziły się wokół jej osoby, nie poddała się, koncertuje i wydaje kolejne płyty. Sinead O’Connor jest bez wątpienia jedynym w swoim rodzaju zjawiskiem na muzycznej scenie, a systematycznie wydawane albumy potwierdzają to doskonale. Dzisiaj, tj. 11 sierpnia, swoją premierę ma dziesiąty studyjny krążek wokalistki zatytułowany „I’m Not Bossy, I’m the Boss”. Płytę promuje piosenka „Take Me to Church”, do której powstał również teledysk. Nie o tej kompozycji chciałem jednak przypomnieć.

Trochę na przekór, bo wpis powinien przecież dotyczyć wyłącznie O’Connor, przywołuję duet, do którego wokalistka została zaproszona przez Iana Browna – piosenkarza i lidera formacji The Stone Roses. Utwór „Illegal Attacks” promował piąty solowy album Brytyjczyka („The World Is Yours”, 2007).

Piosenka z repertuaru O’Connor była już prezentowana w ramach cyklu Gold Song. W 189. odsłonie cyklu wspominałem utwór „Drink Before the War”. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2014-08-11 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: