AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #224: „Odrzucili opcje”

Gold Song dzisiaj na rapowo, a w dodatku z pionierem stołecznej sceny w roli głównej.

Dokument o Włodim, który w ubiegłym tygodniu trafił do sieci, w zasadzie załatwia sprawę pierwszej części wpisu, który miałby pokrótce nakreślić sylwetkę warszawskiego rapera. „Pionierzy stylu” do obejrzenia tutaj.

Teraz czas na część muzyczną. W 2003 roku raper postanowił nagrać album solowy. Płyta zatytułowana „… jak nowonarodzony” ukazała się końcem września nakładem Pomatonu. Całość zawarta została w dwunastu utworach, a za produkcję lub współprodukcję większości z nich odpowiadał sam gospodarz. Co ciekawe, na płycie gościnnie nie pojawił się żaden kolega z zespołu Molesta. Włodiego wspomogli za to inni reprezentanci warszawskiej sceny, m.in. Koras i Pono, oraz Peja, z którym aktualnie stołeczny emcee nie ma najlepszych stosunków. To właśnie utwór z reprezentantem Poznania, „Odrzucili opcje”, jest dzisiejszym tematem przewodnim cyklu Gold Song. (MAK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2014-07-14 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: