AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #223: „That’s All Right”

Sześćdziesiąt lat temu Elvis Presley zaliczył swój radiowy debiut. Siódmego lipca 1954 roku w rozgłośni WHBQ Memphis zabrzmiał utwór „That’s All Right”.

„That’s All Right” był pierwszym komercyjnym singlem nagranym i zaprezentowanym przez Elvisa Presleya. Piosenka nie była jednak oryginalnym tworem późniejszego Króla Rock’n’rolla. Presley, jak wielu debiutantów tamtych czasów, sięgnął po prostu po utwór już znany i nagrał jego cover. Pierwotnie kawałek ten napisał i wykonywał bluesman Arthur Crudup. Presley swoją wersję zarejestrował piątego lipca 1954 roku. Już dwa dni później singiel puszczony został słuchaczom stacji WHBQ Memphis. Reakcja na „That’s All Right” była tak dobra, że postanowiono pójść za ciosem i wydać nagranie w formie fizycznej. Stało się to jeszcze w tym samym miesiącu. Singiel (płyta) osiągnął w sprzedaży status tzw. złota. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2014-07-07 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: