AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #213: „Not As We”

Czytałem w ostatnim czasie (wreszcie!; w czasie studiów zwyczajnie nie było na to czasu) zbiór esejów Marka Bieńczyka, którego tematem jest melancholia. W jednym z tekstów pisarz wspomina urodzoną w Ottawie wokalistkę – Alanis Morissette.

Odsyłam oczywiście do lektury książki (M. Bieńczyk, Melancholia) pierwotnie wydanej w 2008 roku. Poniżej – z lenistwa, ponieważ zwyczajnie nie chce mi się przepisywać kilku zdań – wklejam skan strony, na której pojawia się nazwisko kanadyjskiej piosenkarki.

Marek Bieńczyk, Freud i twarz melancholijna, w: tegoż, Melancholia, wyd. Świat Książki, Warszawa 2012, s. 29 (większy rozmiar skanu)

Panie Marku, serio?

Nie wiem jaki wideoklip Alanis Morissette miał na myśli Bieńczyk pisząc ten esej. Ja w każdym razie w ramach dzisiejszej odsłony cyklu Gold Song przypominam utwór „Not As We” z wydanego końcem maja 2008 roku albumu „Flavors of Entanglement” – jednego z tych krążków, które w owym roku często gościły w moim odtwarzaczu. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2014-04-21 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: