AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold song #208: „The Eyes of the Ranger”

Ileś tam lat temu 10 marca na świat przyszedł Chuck Norris. „Ileś tam”, bo w sumie nieważne ile. Norris był, jest i będzie bez względu na wiek.

Urodziłaś/eś się pod koniec lat 80., dorastałaś/eś w latach 90., a Chuck Norris już na ciebie czekał. Nie jako samotny wilk McQuade, pułkownik James Braddock czy szeryf Dan Stevens. Stał w długim płaszczu, dżinsowych, ciemnogranatowych spodniach, kowbojskich butach, ciemnym kapeluszu (który podczas scen walki może spadł mu kilka razy), w ręce trzymał broń, a na lewej piersi lśniła mu odznaka strażnika Teksasu – najbardziej kozackiego ze wszystkich tamtejszych stróżów prawa. Cordell Walker i jego ekipa: lubujący się w jaskrawych koszulach, czarnoskóry kolega po fachu Jimmy Trivette oraz blond włosa pani prokurator Alex Cahill-Walker. Trzy postaci, uosobienia dobrej strony mocy, które tydzień w tydzień przez prawie dziesięć lat rozwiązywały nowe kryminalne zagadki i wysyłały do więzień stanowych całe armie przestępców. Tak, to jest Chuck Norris jakiego pamięta moje pokolenie. Mówisz Chuck Norris, myślisz Strażnik Teksasu.

Oddajmy zatem Chuckowi to, co jego. W rocznicę urodzin najsłynniejszego telewizyjnego stróża prawa z Teksasu przypominam piosenkę „The Eyes of a Ranger” – muzyczny motyw przewodni serialu. Utwór napisany przez Tirka Wildera do wykonania powierzony został odtwórcy głównej roli, samemu Chuckowi Norrisowi. Jest sentyment, prawda? (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2014-03-10 by in Posłuchaj and tagged , , , , , , .
%d blogerów lubi to: