AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #207: „Wiedza”

Po przerwie, spowodowanej urlopem macierzyńskim wokalistki Basi Wrońskiej, do muzycznego życia powraca zespół Pustki. Nowa płyta grupy do sprzedaży trafi już 7 marca. Dzisiaj przypominam jeden z wcześniejszych przebojów formacji.

Pustki (foto: Filip Styliński/materiały prasowe)

Grupa Pustki została założona w sierpniu 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą. Jako że próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie “pustkami”, muzycy postanowili nazwać swój zespół właśnie w ten sposób. Ich debiutancka płyta zatytułowana “Studio Pustki” ukazała się w 2001 roku. Aktualnie na koncie grupy znajdziemy pięć albumów studyjnych, epkę oraz krążek DVD. W maju 2012 roku ukazała się reedycja trzeciego materiału w dyskografii grupy. Album „Do Mi No”, oprócz standardowych utworów, zawierał także dodatkowe, nowe utwory w wersjach demo. Ostatnim oryginalnym elementem studyjnej dyskografii zespołu jest materiał „Kalambury” z 2009 roku. Na albumie znajdziemy w sumie dwanaście piosenek, dla który fundamentem okazały się wiersze takich poetów, jak chociażby Bolesław Leśmian, Stanisław Wyspiański, Tadeusz Gajcy i Władysław Broniewski. Gościnnie na płycie udzieliły się dwie ważne dla krajowej sceny rockowej postaci: Artur Rojek i Katarzyna Nosowska. Ta druga zaśpiewała w utworze „Wiedza” powstałym w oparciu o leśmianowski tekst.

W najbliższy piątek, 7 marca, ukaże się szósty studyjny album Pustek zatytułowany „Safari”. Zespół nagrywa aktualnie w składzie: Barbara Wrońska (klawisze, wokal), Radek Łukasiewicz (gitary, wokal) i Grzegorz Śluz (perkusja). (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2014-03-03 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: