AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #206: „Waiting All Night”

Ella Eyre – niedawno razem z zespołem Rudimental odebrała statuetkę BRITs za najlepszą piosenkę ubiegłego roku, za kilka dni wystąpi z solowym koncertem w Warszawie.

Niespełna dwudziestoletnia Ella Eyre to niewątpliwie jedno z największych objawień ostatnich miesięcy. Urodzona w Londynie wokalistka (prawdziwe nazwisko McMahon) zyskała rozgłos dzięki kolaboracji z kolektywem Rudimental. Ich wspólna piosenka zatytułowana “Waiting All Night”, którą wybrałem na temat przewodni dzisiejszego odcinka cyklu Gold Song, dotarła w roku ubiegłym na pierwsze miejsce notowania najpopularniejszych singli na Wyspach. Popularność utworu zauważona została także w muzycznych podsumowaniach. Kawałek ogłoszony został niedawno piosenką roku w Wielkiej Brytanii i otrzymał statuetkę BRIT Awards 2014.

Ella Eyre (foto: facebook.com/thisisella)

Sama Ella, która dotychczas współpracowała m.in. z producentem Naughty Boyem i raperem Wiz Khalifą, doceniona została również przez krytyków muzycznych, czego efektem wysokie drugiej miejsce w corocznym plebiscycie BBC Sound of (wokalistka uznać musiała wyższość tylko Sama Smitha). Solowo Ella Eyre dała poznać się dzięki materiałowi “Deeper EP”, który ukazał się w połowie grudnia 2013 roku.

Ella Eyre w najbliższy piątek, 28 lutego, wystąpi w stołecznym klubie Syreni Śpiew. (MAK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2014-02-24 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: