AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #201: „Jump in the Fire”

Trzydzieści lat temu – w 1984 roku – ukazał się singiel „Jump in the Fire” amerykańskiego zespołu Metallica. Rocznica jest rocznicą, zatem w cyklu Gold Song wypada napisać kilka słów o wspomnianym utworze.

„Jump in the Fire” to drugi i zarazem ostatni singiel promujący debiutancki album zespołu Metallica, „Kill ‚Em All”. Ostateczna forma, jaką znajdziemy na płycie wydanej w lipcu 1983 roku, różni się od tzw. wersji demo. Pierwszy tekst napisany przez Dave’a Mustaine’a, po odejściu gitarzysty z zespołu (dla przypomnienia: Dave założył później własną kapelę Megadeth, którą podobnie jak Metallike nazwać można legendą muzyki metalowej), został zmieniony. Korekty naniesione przez wokalistę Jamesa Hetfielda doprowadziły do przekształcenia piosenki o tematyce miłości fizycznej w numeru z „piekła rodem”.

Fizyczne wydanie singla uzupełniły dwa nagrania – „Seek & Destroy” i „Phantom Lord” – które również znalazły się na debiutanckim albumie kalifornijskiej grupy. (MAK)

Reklamy

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Informacja

This entry was posted on 2014-01-20 by in Posłuchaj and tagged , , , , .
%d blogerów lubi to: