AxunArts

o muzyce od 2005 roku

Gold Song #189: Drink Before the War

Już w najbliższą niedzielę, 27 października, w Sali Kongresowej wystąpi Sinead O’Connor. Koncert odbędzie się (prawie) w dwudziestą szóstą rocznicę premiery debiutanckiego albumu wokalistki.

Sinead O’Connor (foto: materiały prasowe)

Sinead O’Connor nie da pomylić się z żadną inną postacią na scenie muzycznej. To wokalistka obdarzona niezwykle wrażliwym, łamiącym ludzkie serca, a jednocześnie psychodelicznym i niepokojącym głosem. To również niepokorna duchem, wojownicza królowa muzyki. Niestrudzona w swoim działaniu pomimo kontrowersji, które przez wszystkie lata gromadziły się wokół jej osoby, nie poddała się i koncertuje wydając kolejne, jeszcze lepsze płyty.

Pochodząca z Irlandii wokalistka debiutowała płytą „The Lion and the Cobra”. Album ukazał się 4 listopada 1987 roku. Jak łatwo policzyć, Sinead oraz jej fani świętować będą niedługo dwudziestą szóstą rocznicę premiery krążka. Pierwszy materiał studyjny w dorobku O’Connor zawierał dziewięć kompozycji utrzymanych w alternatywno-rockowym klimacie. Płyta, chociaż nagrana jeszcze przed największymi komercyjnymi sukcesami artystki, do dzisiaj cieszy się wielkim uznaniem wśród słuchaczy. Sama O’Connor końcem lat 80. okrzyknięta została za jedną z najlepszych muzycznych debiutantek tamtego okresu. W uzyskaniu tego tytułu pomógł zapewne także utwór „Drink Before the War” – przedostatnia kompozycja na płycie.

Więcej informacji o samym koncercie w Warszawie do sprawdzenia tutaj. Występ w Sali Kongresowej będzie trzecią okazją w tym roku, aby zobaczyć i posłuchać na żywo irlandzkiej artystki w Polsce. (MAK)

About Mateusz Kołodziej

Nie pretenduję do miana muzycznej wyroczni. Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, więc szanuję, jeśli masz inne. Pochodzę z Tarnowa, gdzie w jednym z liceów uczę języka polskiego. Ponadto interesuję się koszykówką i żużlem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on 2013-10-21 by in Posłuchaj and tagged , , , , , .
%d blogerów lubi to: